Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]

Z Bielska-Białej na Magurkę

~14.3 km 8Planuję 18Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Bielsko-Biała - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (8)

Przejechali (18)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Ciekawa trasa rowerowa. Początkowo jedziemy szosą, jednak w późniejszych etapach wjeżdżamy na utwardzoną drogę gruntową. Końcowy odcinek jest trochę wymagający, jednak jedzie się cały czas przez las i przyjemny cień pozwala przejechać bezproblemowo całą trasę.
reklama

Komentarze (11)

Średnia ocena trasy: 5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Trasa nie jest trudna technicznie (praktycznie całą drogę można pokonać po asfalcie) ale wymaga nieco kondycji - nachylenie dość spore na całym podjeździe od Wilkowic. Piękne widoki na szczycie rekompensują wysiłek włożony we wjazd. Zjazd w stronę Wilkowic po asfalcie piekielnie szybki i trzeba uważać na sporadycznie pojawiające się samochody mieszkanców poruszjące się tą drogą. Ogólnie bardzo polecam.
Wrażenia:
Stopień trudności:
kilka razy do niej podchodziłem ale dzisiaj się w końcu udało
przejechałem: 2013-09-08
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
moja ulubiona:)
Stopień trudności:
Nie wierzyłem, kiedy kolega mówił o kilkukilometrowym odjeździe. Wszedł mi na ambicję, a ona nie odpuściła. Da się za jednym podejściem bez wypluwania płuc. Jako, że nie preferuję powrotu tą samą drogą kierunek tylko na Przegibek i BB.
Stopień trudności:
Fajna trasa. Podjazd od strony Wilkowic dość wymagający. Polecam nie dojeżdżać na samą górę tylko wcześniej odbić w stronę schroniska Rogacz. Jest tam taka fajna polanka z której rozpościera się rewelacyjny widok na Bielsko-Białą. Z polanki można zjechać do Straconki lub poświęcić jakieś 20 min na dotarcie na szczyt Magurki.
Stopień trudności:
Wjeżdżałem na Magurkę od strony Łodygowic. tego dnia nie bylem w formie i myślałem ze ten podjazd nie miał końca!!! Ale zjazd do Straconki czerwonym szlakiem to frajda, choć bolą ręce od kamieni.
Stopień trudności:
Dużo jazdy asfaltem. Można także bardzo podobną trasę zrobić leśnymi ścieżkami
Stopień trudności:
Super trasa. Przejechałem ją kiedyś zimą, mówię wam: cudo. Można wrócić przez przełęcz Przegibek, jednak droga tam jest trochę kamienista i dosyć trudna.
Stopień trudności:
Dosyć ciężki podjazd aczkolwiek warto. Po zjeździe bolą dłonie od zaciskania klamek hamulcowych ;-)
Stopień trudności:
Podjazd pod Magurkę do łatwych nie należy, nachylenie jest spore, ale da się całość podjechać. Drzewa dają cień, jednak nic on nie daje, kiedy w cieniu temperatura wynosi 33 C ( a w taką pogodę dane mi było wyjeżdżać ) Zjazd dosyć niebezpieczny, jak ktoś ma opony terenowe to proponuję wbić się na szlak po drugiej Magurki
Stopień trudności:
Warto zjechać lub wjechać na Magurkę również od strony Straconki, choć bywa tam niełatwo.