Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Bielsko-Biała -> Zarzecze

~43.72 km 6Planuję 10Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Bielsko-Biała - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (6)

Przejechali (10)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa na pól dnia. Zaawansowani rowerzyści mogą ją pokonać w nieco ponad 3 godziny. Zaczynamy koło stacji benzynowej przy ul. Żywieckiej Jedziemy na wschód ulicą Górksą lub dróżką obok bulwarów rekreacyjnych wzdłuż potoku Straconka. Po kilku kilometrach bulwary kończą się- jedziemy serpentynami w górę ul. Górskiej aż do Przegibka. Ten etap jest najbardziej męczący na całej trasie. Po drodze możemy zatrzymać się w kilku miejscach widokowych. Nasze zmęczenie będzie wynagrodzone- czeka nas bardzo długi zjazd przy sporych prędkościach aż do centrum Międzybrodzia Bialskiego. Tutaj bez problemu powinniśmy znaleźć miejsce, gdzie można zrobić zakupy, posilić się lub w sezonie letnim wykąpać w jeziorze. Udajemy się na południe- do Międzybrodzia Żywieckiego. Po drodze mijamy tamę. Droga wzdłuż jeziora poprowadzi nas do Zarzecza. Można skręcić na główną trasę Bielsko-Biała - Żywiec, ale bezpieczniej jest jechać przez Łodygowice, a stamtąd umiarkowanym podjazdem do Wilkowic. Po zjechaniu z Wilkowic Górnych do Dolnych możemy jechać tak jak pokazano na mapie- ruchliwą ulicą Żywiecką. Osobom, które nie opadły z sił polecam jednak jej przecięcie i udanie się do Bystrej, skąd sympatycznymi dróżkami (nie figurującymi na mapie) wzdłuż rzeki Białej można powoli zjeżdzając dojechać aż do ulicy Leszczyńskiej, a poźniej uliczkami wzdłuż prawego lub lewego brzegu rzeki- dotrzeć w okolice miejsca, z którego ruszyliśmy.
reklama

Komentarze (9)

Średnia ocena trasy: 3.5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Przyjemna trasa, warto wybrać się w dni o mniejszym natężeniu ruchu samochodowego. Jechałem w przeciwnym kierunku ale przy tej trasie nie ma to specjalnego znaczenia. Ogólnie trasa dość łatwa i przyjemna (należy unikać jazdy ul. Żywiecką)
Wrażenia:
Stopień trudności:
Przyjemna trasa. Ładne widoki, dużo atrakcji i infrastruktury turystycznej. Trochę ruchliwa, ale może po oddaniu S69 na Żywiec ruch zmaleje. Jechałem w odwrotnym kierunku, chyba bez różnicy.
przejechałem: 2013-04-16
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
dla początkującego rowerzysty (czyt. mnie :) trasa dosyć średnia... na początku spora górka daje dość mocno popalić, natomiast wracając jedzie się ruchliwą drogą (żywiecką) właściwie bez pobocza. na plus bardzo ładne widoki :)
Stopień trudności:
ok
Stopień trudności:
Ładne widoki na jęz. Żywieckie... polecam, ciekawa trasa na pare godzin.
Stopień trudności:
Ciekawe widoczki z drogi nad Międzybrodzkim i Żywieckim zalewem. Na szosówkę trasa szybka i przyjemna. Czasowo spokojnie poniżej 3 h.
Stopień trudności:
Piękna trasa przez malownicze tereny Jeziora Żywieckiego. Warto ją odwiedzić podczas pobytu w Bielsku
Stopień trudności:
Super trasa. Polecam uprzyjemnić ją sobie kąpielą w jeziorze międzybrodzkim czy postojem np w Porąbce. Można też zahaczyć o Zywiec po drodze. Bardzo malownicze tereny.
Niezła trasa na popołudniową wycieczkę po pracy z jednym dłuższym podjazdem.
Stopień trudności: