Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Góra Donas - Orłowo - Wzgórze Św. Maksymiliana

~26.11 km 8Planuję 9Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (8)

Przejechali (9)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Ruszamy z parkingu przy ul. Morskiej na wysokości dworca Gdynia Główna. Jedziemy pod górę ul. Wolności gdzie na jej końcu skręcamy w lewo i wjeżdżamy do lasu. teraz trzymamy się niebieskiego szlaku rowerowego i głównej drogi i jedziemy w kierunku Chwarzna. Przecinamy ul. Chwarznieńską i dalej trzymamy się niebieskiego szlaku rowerowego. Na kolejnych dwóch rozwidleniach skręcamy w prawo i dojeżdżamy do przejazdu pod obwodnicą. Za przejazdem skręcamy w lewo i trzymając się żółtego szlaku pieszego dojeżdżamy do ul. Wiczlińskiej, którą przecinamy i jedziemy dalej szlakiem żółtym. Następnie musimy przeprawić się prowizorycznym mostkiem przez rzeczkę Kaczą i wyjeżdżamy na obrzeża dzielnicy Dąbrowa. Jedziemy dalej piaskowymi drogami trzymając się żółtego szlaku do Góry Donas. Po drodze mijamy cmentarzyk prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Po przejechaniu cmentarza zostało już kilkaset metrów do szczytu. Na szczycie Góry Donas znajduje się wieża widokowo - telekomunikacyjna. Wstęp na wieże jest bezpłatny. Ze szczytu zjeżdżamy szeroką drogą do ul Miętowej potem do Nowowiczlińskiej, Chwaszczyńskiej i dalej Wielkopolską jedziemy w kierunku Centrum Gdyni. Na wysokości stacji Trzy Korony skręcamy w prawo w ul. Spokojną i jedziemy asfaltem prosto do końca, następnie drogami gruntowymi dojeżdżamy do drugiej wierzy widokowej (wstęp bezpłatny). Po obejrzeniu widoków z wieży kierujemy się do Orłowa. Z lasu wyjeżdżamy na wysokości CH KLIF. Następnie Al. Zwycięstwa ul. Stryjską, Łużycką, Sportową i Wileńską docieramy do CH Wzgórze gdzie na jego zapleczu wjeżdżamy do lasu i jadąc ostro pod górę docieramy do trzeciej wieży. Niestety wieża jest w fatalnym stanie i wchodzenie na nią jest bardzo niebezpieczne. Następnie zjeżdżamy do ul. Kieleckiej którą dojeżdżamy do do dworca Gdynia Wzgórze Św. Maksymiliana. Tutaj możemy zakończyć naszą wycieczkę.
reklama

Komentarze (8)

Średnia ocena trasy: 4
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

:D
Stopień trudności:
:)
przejechałem: 2016-05-12
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
12.07.2011 według niektórych źródeł wieża ponownie otwarta :-)
Bardzo miła trasa, choć w upale momentami zbyt piaszczyście :)
Stopień trudności:
Bardzo atrakcyjna wizualnie i do przejechania bez specjalnego nakładu sił. Niektóre odcinki bardzo piaszczyste więc najlepiej wybrać się po deszczach.
Stopień trudności:
Traska super, dużo podjazdów, a to lubimy ;-) Myślę jednak, że w porze mniej wilgotnej dużo piasku pod kołami będzie.
Stopień trudności:
Trasa bardzo fajna, zwłaszcza na powrót do formy po dłuższej przerwie. UWAGA!!! Informacja na dzień 24.06.2011, wieża widokowa niedostępna dla zwiedzających do odwołania. Decyzja z centrali jak twierdzi Pan dozorca.
Trasa jest OK. Ładne widoki z wież.
Stopień trudności: