Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Wolisko - Banie Mazurskie - Rapa

~95.39 km Planuję 1Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Wolisko - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują

Nikt jeszcze nie planuje przejechać tej trasy. Bądź pierwszy!

Przejechali (1)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Witam. Chciałbym przedstawić wycieczkę przez Puszczę Borecką od Piramidy w Rapie. Wycieczkę rozpoczynamy w miejscowości Cichy na mazurach. Kierujemy się drogą początkowo asfaltową następnie gruntową do miejscowość Szwałk i dalej Czerwony Dwór. Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo i drogą asfaltową jedziemy do Woliska (kierunek na Kruklanki). W Wolisku możemy zobaczyć Króla Puszczy Boreckiej czyli Żubra (w zagrodzie zawsze jest kilka, kilkanaście osobników). Z Woliska wracamy się ok 3 km do skrzyżowania z drogą asfaltową i skręcamy w lewo na Lisy / Banie Marurskie. Po dojechaniu do głównej drogi w Baniach Mazurskich skręcamy w lewo i po przejechaniu ok 700 m skręcamy w prawo na Rapę. Ok 400 m przed miejscowością Rapa skręcamy w prawo w polną drogę i naszym oczom ukazuje się Piramida - grobowiec rodziny Farenheitów. Jadąc dalej drogą asfaltową na północ po przejechaniu miejscowości Rapa na wprost po ok 2 km dojeżdżamy do granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Z granicy musimy wrócić do Rapy (chyba że ktoś lubi turystykę extremalną i spotkanie z rosyjskimi pogranicznikami to może jechać dalej). Z Rapyy możemy wracać tą samą drogą lub kierować się na wschód (Żabin / Jany). Po dojechaniu do miejscowości Jany wjeżdżamy na drogę gruntową i przez Różyńsk Mały dojeżdżamy do Boćwinki a następnie do Leśnego Zakątka. Z Leśnego Zakątka znaną już drogą jedziemy przez Czerwony Dwór i Szwałk do celu wycieczki.
reklama

Komentarze

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.