Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Tomaszów Mazowiecki - Brzustów - Królowa Wola

~47.93 km 2Planuję 2Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Tomaszów Mazowiecki - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (2)

Przejechali (2)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Startujemy z ul. Niskiej, sprzed kościoła, skręcamy w lewo w ul. Prostą, później w prawo w ul. Mireckiego. Za torami kierujemy się w kierunku Opoczna. Z drogi 713 skręcamy w lewo, na Inowłódz. Przejeżdżamy przez Sługocice, Brzustów. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że Brzustów to najdłuższa wieś w powiecie tomaszowskim, urodził się tutaj Jan Chełmiński, malarz i kolekcjoner. Z Brzustowa do Inowłodza prowadzi tylko jedna droga, także nie sposób zabłądzić. Inowłódz, to chyba wszyscy już znają, a jeżeli nie, to podpowiem, że warto tutaj obejrzeć kościół parafialny, nad Pilicą, posiedzieć na ławce na Rynku, zobaczyć ruiny zamku oraz wjechać na wzgórze, na którym mieści się romański kościołek Idziego. Zjeżdżając ze wzgórza, na skrzyżowaniu skręcamy w prawo, tutaj czeka nas ciekawy podjazd;), później na rozwidleniu w lewo. Tutaj czeka nas miła niespodzianka, otóż niedawno droga została wyremontowana i nie musimy się martwić o szczękę ;) Gładziutki asfalt ciągnie się przez wieś Królowa Wola, aż do skrzyżowania w Konewce. Na skrzyżowaniu możemy, ale nie musimy skręcać w prawo. Otóż tą drogą dojedziemy do poniemieckiego Bunkra w Konewce, gdzie możemy zobaczyć go z zewnątrz jak i z wewnątrz - wystawa. Wracając na skrzyżowanie kierujemy się na Spałę i tutaj będziemy jechać jezdnią z tzw. kocimi łbami - zabytkowa część drogi. Spały chyba też nie trzeba przedstawiać. Każdy ją zna. Choć od jakiegoś czasu zmienia się na lepsze. Ze Spały wracamy "kocimi łbami" do skrzyżowania i tam skręcamy w lewo, na Glinnik, później przez Luboszewy do Tomaszowa. Drogą rowerową, która zaprowadzi nas aż do Rezerwatu "Niebieskie Źródła i Skansenu Rzeki Pilicy. Trasa obfituje w lasy.
reklama

Komentarze (3)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Robiłem tą traske kilkadziesiąt razy,czasami z niewielkimi modyfikacjami.Ogólnie fajna.Można polecić każdemu
Stopień trudności:
Łatwa, czasem pojawiające się niewielkie podjazdy. Niestety niewiele atrakcji (Inowłódz). Na pierwszy raz w sam raz.
Stopień trudności:
Jak pogoda dopisze, jadę w sobotę. Trasa rozpoczynająca moją przygodę z rowerem.