Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Mikołów - Katowice Ligota

~8.17 km Planuję 2Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras

Planują

Nikt jeszcze nie planuje przejechać tej trasy. Bądź pierwszy!

Przejechali (2)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Najkrótsza trasa rowerowa między Mikołowem a Katowicami - Ligotą. Z urokliwego mikołowskiego Rynku kierujemy się ul. Jana Pawła II w stronę Placu Karpeckiego, który dwoma przejściami dla pieszych pokonujemy "na wprost", wjeżdżając obok sklepu SportXXL na ul. Krawczyka. Po ok. 250 metrach skręcamy w prawo, a następnie po 100m w lewo i dojeżdżamy pod Szpital Powiatowy w Mikołowie. Dalej prosto ul. Waryńskiego, wiaduktem nad Wiślanką aż do przejazdu kolejowego. Za nim skręcamy od razu w prawo, po chwili mamy z lewej strony ogródki działkowe, jedziemy cały czas prosto. Droga odbija o 90 stopni w lewo, my jedziemy wąziutką ścieżynką prosto do lasu, tam mały "dołek" - po deszczu może być ślisko. Następnie jedziemy cały czas mając po prawej stronie nasyp kolejowy, za mostkiem ścieżka się rozwidla, my wybieramy w prawo pod górkę na nasyp, cały czas wzdłuż torów, które zaprowadzą nas na ul. Kościuszki. Tam skręcamy w lewo, jedziemy do końca asfaltu, skręcamy w prawo na płyty betonowe by po chwili skręcić do lasu w lewo. Cały czas trzymając się głównej leśnej utwardzonej drogi dojedziemy do ul. Owsianej przy przejeździe kolejowym, przechodzimy na wprost i dalej leśną utwardzoną drogą utrzymując kierunek na wprost dojedziemy na Ligotę. Na asfalcie jedziemy prosto, po chwili po prawej stronie pojawią się budynki Akademików UŚ, Park Zadole znajduje się tuż za nimi.
reklama

Komentarze (2)

(niewymagane)
Wygodna przyjemna trasa, głównie lasem, bez potrzeby jazdy ruchliwymi ulicami, dobrze opisana
Spokojna i bezpieczna trasa
Stopień trudności: