Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

wokół Ślęży

~40.6 km 20Planuję 9Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Ślęża - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (20)

Przejechali (9)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasę zaczynamy na parkingu obok centrum Sobótki i blisko czerwonego szlaku którym można wejść na Ślężę. Kierujemy się na Będkowice. Za nimi skręcamy w lewo do Sulistrowic, by podjechać na przełęcz Sulistrowicką. Podjazd nie jest zbyt trudny ani długi. Po przejechaniu przełęczy mamy doskonały widok na góry po drugiej stronie. Czeka nas teraz zjazd do Oleszna. Można się całkiem przyjemnie rozpędzić jednak należy uważać bo droga po której jedziemy jest dziurawa. W Olesznie kierujemy się w prawo na Słubice. Tutaj możemy zobaczyć lokalny kościółek. Następnie kierujemy się na Uliczno, Jaźwinę i Jędrzejowice. Trasa jest raczej płaska, choć jest kilka niezbyt wymagających wzniesień. Wjeżdżamy na przełęcz Jędrzejowicką i kierujemy się w stronę Wirów. Na lokalnym ryneczku warto odpocząć przed najbardziej wymagającym etapem podróży. Za chwilkę nędziemy wjeżdżać na trzecią z przełęczy tego dnia, Tąpadła. Czeka nas ok. 3km ciągłej jazdy pod górę. Trasa nie jest bardzo stroma jednak ze względu na jednostajny podjazd może sprawić trochę problemów. Na przełęczy za to możemy się zrelaksować i odpocząć na polanie, mając świadomość, że teraz droga prowadzić będzie już tylko w dół :). Zjeżdżając kierujemy się do Sadów. by objechać górę od drugiej strony, wjechać do Sobótki i powrócić do miejsca startu. Po drodze jest kilka niedużych podjazdów, jednak w porównaniu z niedawnym podjazdem jest to bułka z masłem.
reklama

Komentarze (6)

Średnia ocena trasy: 4
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

dwie godziny relaksu... a "zjazd do Oleszna" chyba już po remoncie, można się rozpędzić :)
przejechałem: 2016-09-02
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
dwie godziny relaksu... polecam a "zjazd do Oleszna" chyba już po remoncie :)
Trasa dość wymagająca, ale warta przejazdu
przejechałem: 2014-07-10
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Malownicza trasa z widokami na Ślężę. Ruch samochodowy na trasie raczej niewielki.
Stopień trudności:
Jedzie się bardzo przyjemnie, jednak osoby, które tylko okazyjnie jeżdżą na rowerze mogą mieć problem z podjazdem na przęłęcz Tąpadła. Polecam!
Stopień trudności:
dobra na rozgrzewkę przed czymś dłuższym
Stopień trudności: