Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]

czerwonym szlakiem rowerowym wokół Jeziora Lubie

~40 km 12Planuję 4Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Lubieszewo - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (12)

Przejechali (4)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa rowerowa wokół jeziora Lubie. Jezioro Lubie (Lubieszewskie) ma 1487,5 ha powierzchni. Najgłębsze miejsce ma 46,2 metra głębokości. Długość jeziora wynosi 14,1 km. W najszerszym miejscu ma 2,2 km. Długość trasy - 40 km. Wędrówkę rozpoczynamy w Lubieszewie na skrzyżowaniu dróg. Trasa prowadzi czerwonym szlakiem rowerowym. Szlak jest bardzo dobrze oznakowany (sierpień 2010 r.). Większość trasy (około ) prowadzi lasami. Jedynie przy północnym i północno-wschodnim brzeg jeziora prowadzi wśród łąk. Szlak jest mocno pofałdowany. Płaskie odcinki są nieliczne. Zjazdy są krótkie, ale niekiedy różnica poziomów jest dość znaczna. Można, bez pedałowania, rozpędzić się do 45 km/godz. Z Lubieszewa kierujemy się asfaltową drogą na południowy-wschód. Po około 2,5 km trasa kieruje się w aleję drzew wśród łąk, a następnie wchodzi w las. W lesie osiąga maksymalną wysokość 153 m n.p.m. i podąża do drogi z Wierzchowa do Kalisza Pomorskiego. Tą szosą jedziemy około 2 km. Na skraju wsi Sienica ponownie trafiamy na dukty nieutwardzone. Trasa biegnie lasami po drodze przekraczając rzekę Drawę i doprowadza nas do Karwic. Ponownie zagłębia się w las i w pobliżu północno-zachodniego brzegu jeziora prowadzi do Mielenka Drawskiego gdzie mamy najniższy punkt trasy 96 m n.p.m. Lasem, a później łąkami dojeżdżamy do Gudowa. Teraz do Lubieszewa prawie nie spotkamy lasów.
reklama

Komentarze (3)

Średnia ocena trasy: 5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Fajna trasa ! Bardzo dobrze oznakowana, dużo miejsc postojowych. Pięknie się jedzie po lesie a i widokowo super. Polecam.
przejechałem: 2018-08-15
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa niewymagająca-polecam.
Świetna trasa!
Stopień trudności: