Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

z Żor do Palowic

~24.79 km 16Planuję 3Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Żory - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (16)

Przejechali (3)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa prowadzi szlakiem czerwonym do Palowic. Zaczynamy wyjeżdżając z Żor na ul. Szczejkowicką. po ok 2 km wjeżdżamy skrótem w las i jedziemy cały czas prosto. Dojeżdżamy do prostopadłej drogi z Gichty, skręcamy w lewo, a następnie przy wieży już szlakiem czerwonym w kierunku Palowic. W tym miejscu zaczyna się również ścieżka dydaktyczna. Jedziemy cały czas prosto kierując się szlakiem czerwonym. W ten sposób dojedziemy do drogi asfaltowej i skręcamy w prawo na Palowice. Warto zobaczyć zabytkowy kościół z 1606r. Mijamy kościół i prosto ul. Palowicką jedziemy w kierunku drogi głównej nr. 81. Tu musimy niestety przeprowadzić dwukrotnie rower na przejściu dla pieszych w Woszczycach. Przed pocztą skręcamy w prawo i dalej już prosto droga prowadzi nas do lasu. Kierujemy się cały czas tak jak prowadzi nas droga. Gdy dojedziemy do oznaczonych szlaków kierujemy się szlakiem czarnym w kierunku "źródełka". Tuż obok mamy idealne miejsce na odpoczynek. Wracamy tą samą drogą, a następnie skręcamy na szlak zielony (kierunek Rybnik. dojeżdżamy ponownie do ul. Szczejkowickiej i wracamy do Żor. Prezentowana trasa nie jest trudna, idealna na rodzinne wycieczki, ale i dobrze się sprawdzi gdy chcielibyśmy trochę dłużej pojeździć. Dzięki dobrze oznaczonym szlakom oraz drogom pożarowym Las Gichta łączy się z lasami kobiórskimi z jednej strony i Rybnikiem z przeciwnej. w ten sposób prawie nie wjeżdżając na asfalt możemy dojechać do zalewu w Rybniku lub parku w Pszczynie.
reklama

Komentarze (4)

Średnia ocena trasy: 5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Witam Wybieram się z Raciborza w te okolice pojezdzić rowerem. Gdzie najlepiej zaparkować auto w okolicy Gichty?
Stopień trudności:
Trasa dla ludzi lubiących wypoczywać na rowerze. Łatwa i bardzo przyjemna:) Polecam.
Stopień trudności:
polecam tą trase naprawde fajna przejecahałem kilka razy polecam
Stopień trudności:
Jeżeli ktoś lubi jazdę rowerem z dala od dróg i samochodów jest to idealne miejsce. Czasem na szlaku spotkamy tylko... sarny :)
Stopień trudności: