Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Bystrzyca Kłodzka - Karłów

~142.08 km 3Planuję 1Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Bystrzyca Kłodzka - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (3)

Przejechali (1)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Swoją długą wycieczkę górską rozpocząłem na stacji kolejowej w Bystrzycy Kłodzkiej i skierowałem się na wschód. Kilka kilometrów za miastem zaczyna się sześciokilometrowy podjazd na przełęcz Puchaczówka 860 m npm. Na szczucie w nagrodę dostałem piękne widoki. W zimie znane jest to miejsce z wyciągów narciarskich na Czarną Górę. Teraz długi zjazd do Stronia Śląskiego i dalej na północ przez Lądek Zdr. Za uzdrowiskiem kolejny podjazd tym razem jest to przełęcz Jaworowa 707 m npm. i długi zjazd do Złotego Stoku. Teraz skierowałem się na zachód krajową drogą nr 46, w kierunku na Kłodzko. Ten fragment mojej wycieczki uważam za najcięższy, bo mimo że jest niedziela rano, ruch samochodów jest tu największy. Po drodze mijam długi podjazd na przełęcz Kłodzką 483 m npm. i tablicę elektroniczną z temperaturą powietrza 29.2 C. i asfaltu 43.6 C, a jest dopiero południe. W Kłodzku zrobiłem krótki odpoczynek i skierowałem się w stronę Nowej Rudy. Kilka kilometrów za Kłodzkiem, skręciłem w prawo i dotarłem do wsi Bożków. Znajduje się tu duży, zaniedbany już pałac z XVIII w. Dalej skierowałem się na zachód do Wambierzyc. Z Bożkowa kilka kilometrów trasy, to droga szutrowa. W Wambierzycach znajduje się piękny kościół sanktuarium Maryjne. Po zjedzeniu obiadu ruszyłem w dalszą podróż. Teraz wspinaczka na Lisią Przełęcz 790 m npm. Po drodze mijam wspaniałe Góry Stołowe ze Szczelińcem. Ze szczyty przeł. skierowałem się w lewo i przez Łężyce i Szczytną dojechałem powrotem do Kłodzka, gdzie skończyłem swoją podróż. Odcinek Szczytna Kłodzko to międzynarodowa droga S 8, nieprzyjazna dla rowerzystów. Wycieczkę tę pokonałem w temp. Powyżej 30 C i wypiłem ponad trzy 1,5 litrowe butelki wody mineralnej.
reklama

Komentarze (3)

Średnia ocena trasy: 4
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Polecam również przejechać odcinek z Dusznik Zdroju pod górę przez Łężyce do Karłowa - długi i ciężki podjazd, albo odcinek z Dusznik Zdroju przez Złotno, Szczytną i ciężka wspinaczka pod Batorów i Batorówek potem długi zjazd Czarnym Traktem do drogi 388 w okolicach Chocieszowa - na tym zjeździe można rozwinąć naprawdę niezłe prędkości. Ciekawa jest również pętla: Złoty Stok - Bila Voda (CZE) - Javornik (CZE) - Travna (CZE) - Lądek Zdrój - Złoty Stok - trasa naprawę ciekawa, w Javorniku do zwiedzenia piękny zamek Jirsky Vrch położony na wzgórzu, niezła wspinaczka przez Travną do przełęczy Lądeckiej, a potem długi zjazd do naszpikowanego atrakcjami Lądka Zdroju, następnie wspinaczka na przełęcz Jaworowa i zjzd do samego Złotego Stoku.
przejechałem: 2013-08-31
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Przejadę tą trasę tylko ze Stronia Śląskiego
Trasa piękna, wspaniałe widoki. Muszę się przyznać bez bicia, że wycieczka ta miała być dłuższa. Z Lisiej Przełęczy miałem zjechać do Kudowy Zdr., dalej podjazd do Zieleńca i zakończenie w Bystrzycy Kłodzkiej. Przegrałem jednak z 30 -stopniowym upałem. Piękno Kotliny Kłodzkiej dobre dla wytrwałych.
Stopień trudności: