Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Łąck - Gostynin

~100.7 km 1Planuję 1Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Łąck - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (1)

Przejechali (1)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Start w Łącku, auto parkuje przy restauracji/kosciele przy rondzie. Kierunek na Soczewkę ścieżką leśną która zaczyna się tuż za Łąckiem. W Soczewce, po objechaniu jeziorka, chciałem przekroczyć rzeczkę Skrwę, zresztą zgodnie z oznakowaniem trasy rowerowej po mostku i pojechać do Nowego Duninowa. Do N.Duninowa dojechałem, jednak zupełnie inną drogą, za mostkiem szklak był błotnisty (trasę robiłem w okolicach powodzi 2010, woda jeszcze nie opadła) i nie nadający się do jazdy. Do N.Duninowa dotarłem po 2h jazdy (razem), z tego część lasem, za Starym Duninowem po skręcie w prawo wpakowałem się w piaszczystą ścieżkę, ze musiałem spore fragmenty prowadzić, albo nieźle się napocić zeby jechać po piachu. niestety leśne dróżki wykańczały mnie już do końca wycieczki, piach występował dość powszechnie. W Nowym Duninowie na przystani wczesny obiad i pojechałem kawałek trasą krajową w stronę Włocławka. Z trasy szybko się ewakuowałem, celem były jeziorka, które widzę na mapie, trasa polem i lasem i lokalnymi wsiami. Ładnie. Jeziorka na trasie może i są, jednak dostęp do nich nie istnieje - albo pieszy przez chaszcze, albo słabo oznaczony, jednak nawet jakiś rezerwat jest. Trasa wiedzie lasem, po tzw. drogach pożarowych (większość szlaków to te drogi pożarowe), nie gubię się w lesie tylko dzięki GPS-owi, na którym spora ich część jest zaznaczona. Właściwie jadę bez zastanowienia, korzystając z mapy papierowej i GPS-a, przy czym z samej mapy pojezierza mogłoby być ciężko się poruszać. Po minięciu Jeziora Gościąż mam szczerze dość tego lasu i chcę na asfalt. Identyfikuję miejscowość Telążnia Leśna jako miejsce gdzie pojawia się asfalt na drodze i w tym kierunku zmierzam. Potem zmieniam kierunek i poruszam się wzdłuż jeziorek Krzewent, Goreńskie, i innych wzdłuż lokalnych miejscowości. Gdzieś tam w sklepie zaopatruję się w płyny, (łącznie pójdzie mi ok 6 litrów w trakcie 6h wycieczki (5h jazdy)). Dojeżdżam do Gostynina drogą krajową 265 (z Brześcia Kujawskiego) i mam już dość tej jazdy, do Łącka jeszcze dycha, na liczniku prawie 90km, jadę szeroką ulicą, jest trochę samochodów, pojawia się co chwila ścieżka rowerowa ale albo jest dopiero w budowie (tak, będą tu nowe ścieżki), albo się zaraz kończy, więc jadę drogą, która ma szerokie asfaltowe pobocze. W Łącku okazuje się, że mam na liczniku 99.3km i jestem już przy aucie. Dorabiam 700m i do domu.
reklama

Komentarze (1)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Trasa jest łatwiejsza niż wskazywałby na to opis, można ją lekko zmodyfikować odwiedzając wszystkie jeziora które są w jej pobliżu co zyskuje na atrakcyjności i uniknięciu jazdy dość ruchliwym asfaltem w okolicach Gostynina.
Stopień trudności: