Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Ogrodniczki -> Sokołda

~36.12 km 3Planuję 1Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (3)

Przejechali (1)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa jest łatwa do przejechania. Miejscem docelowym jest arboretum w Kopnej Górze. W sercu Puszczy Knyszyńskiej na powierzchni 24 ha założono w 1988 r. ogród dendrologiczny, poświęcony pamięci powstańców 1863 r., którzy walczyli na tych terenach. Miejsce ich egzekucji upamiętniają trzy dęby. W arboretum występuje ponad 450 gatunków roślin - reprezentowane są w nim prawie wszystkie typy siedlisk leśnych Puszczy Knyszyńskiej. Teren ogrodu podzielono na cztery sekcje, które rozczłonkowane są na kwatery z terenami leśnymi oraz parkowymi. Rosną tu m.in. rośliny jagodowe, pnącza i zioła. Od strony szosy do Białegostoku wyodrębniono piękne alpinaria i rosarium. Przy drodze jest parking, a na terenie całego arboretum wiele miejsc na piknik. W jednej z leśniczówek w Kopnej Górze działa hotelik dla turystów i myśliwych na 8 miejsc.
reklama

Komentarze

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.