Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Świnoujście - Trassenheide - Świnoujście

~72.67 km 21Planuję 4Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (21)

Przejechali (4)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Ulicą Wojska Polskiego dojeżdżamy do przejścia granicznego i po kilkuset metrach skręcamy w prawo do ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż promenady. Jedziemy cały czas prosto aż do Bansin. Tam skręcamy [ na końcu plaży, gdzie zaczynają się klify ] w lewo i następnie ścieżką rowerową [ leśną ] kierujemy się na Uckeritz. Po drodze, jadąc cały czas przez las podziwiamy przybrzeżne klify. Mijamy kilkukilometrowe leśne pole namiotowo-campingowe i dojeżdżamy w okolice plaży w Uckeritz, centrum mijając po lewej stronie. Jedziemy cały czas prosto ścieżką, mijamy Kolpinsee położone nad ładnym jeziorem, następnie dojeżdżamy do Koserow. 1,5 kilometra od mola dojeżdżamy do przesmyku, gdzie wody Zalewu Szczecińskiego zbliżają się do morza na odległość 320 metrów. Na tym pasie mieści się plaża, wydmy, ścieżka rowerowa, droga samochodowa oraz tory kolei UBB. Mijamy Zempin i znajdujemy się w Zinnowitz. Jadąc prosto mijamy miejscowość i dalej jedziemy ścieżką leśną. Po około 2,3 kilometra wypatrujemy drogowskazu kierującego nas na lewo do Trassenheide. Skęt i po 1 kilometrze dojeżdżamy do miasteczka. Za przejazdem kolejowym skręcamy w lewo w Wiesenstrasse. I jesteśmy na miejscu. Tu znajduje się największa w Europie farma motyli. Koniecznie warto poświęcić kilka euro i obejrzeć motyle latające na wolności wśród egzotycznej roślinności [ bambusy, wanilia, banany itp. ]. W kompleksie zwiedzamy akwaria ze skorpionami i tarantulami, salę owadów, sklepik, pokój chiński, kawiarnię. Jeśli nam mało wrażeń, po wyjściu jedziemy ulicą około 200 metrów i dojeżdżamy do domu, który posadowiony jest do góry nogami. Kolejne kilka euro i możemy do niego wejść - sufit na dole, podłoga nad głową, całość pod kątem. Ciekawie jest muszlę klozetową nad głową ..... W pobliżu jest plac zabaw dla dzieci [ płatny ] , latem rozbija namiot mini zoo. Wracając mijamy stację kolejową UBB i skręcamy w leśną ścieżkę - tą trasą też dojedziemy do Zinnowitz. Powrót z Zinnowitz tą samą trasą. dla odmiany w Bansin dojeżdżamy do drogi asfaltowej nr 111 i ścieżką rowerową biegnącą równolegle do niej poprzez Heringsdorf i Ahlbeck wracamy do Świnoujścia [ odcinek Heringsdorf - Ahlbeck pokonujemy drogą ]. Jadąc do Trassenheide warto po drodze odwiedzić mola znajdujące się w Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin, Koserow i Zinnowitz.
reklama

Komentarze (3)

Średnia ocena trasy: 5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

piękna trasa, nas poniosło aż do Peneminde
Stopień trudności:
Z dziećmi udało nam się dojechać tylko do Koserow, ale na pewno przejedziemy cały odcinek. Dla tych jednak, którzy z jakichś powodów będą musieli przerwać wycieczkę istnieje opcja powrotu koleją, aż do Świnoujścia (cena 5-20 EUR za osobę z rowerem).
Stopień trudności:
do Bansin trasa wzdłuż morza i promenady - ruchliwa. Natomiast dalszy odcinek aż do Trassenheida wiedzie lasami - po drodze górki, jeziora, malownicze miejscowości. No i gwóźdź programu - Trassenheide - polecam
Stopień trudności: