Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]

wokół jeziora Mamry

~43.12 km 23Planuję 12Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (23)

Przejechali (12)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa przejechałem dobre parę lat temu będąc na wakacjach na Mazurach. Wyruszamy z pola namiotowego ze Zwierzynieckiego Rogu i prostą szutrową trasą jedziemy do Trygortu. Później ulicą asfaltową, z bardzo małym natężeniem ruchu kierujemy się na Sztynort, jest to jedno z piękniejszych, portowych miejsc na terenie Wielkich Jezior. Tam można zrobić sobie krótką przerwę w celu zwiedzenia keji. Dalej trasą, kierujemy się na most łączący Mamry z Jeziorem Dargin, dla osób, które żeglują jest to bardzo charakterystyczne i znane miejsce ze względu na obowiązek zdjęcia masztu przepływając pod mostem. Później mało uczęszczaną drogą kierujemy się w stronę miejscowości "Ogonki", polecam po lewej stronie stromy zjazd, gdzie na dole jest świetny sklep z rybami. Później już główną drogą do Węgorzewa (tutaj ruch jest już dosyć znaczny) Wyjeżdżając z Węgorzewa od północy kierujemy się za drogowskazem "Ruska Wieś" od stacji benzynowej znowu zaczyna się szutrowa trasa, która prowadzi prosto do miejsca startu i jednocześnie mety. Tam jest mała keja, a na górze dom, w którym jest prowadzony ładny bar, w mazurskim klimacie, gdzie w nagrodę można napić się zimnego piwa z beczki Pozdrawiam!
reklama

Komentarze (6)

Średnia ocena trasy: 5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Fajna bardzo przyjemna trasa. Doskonała infrastruktura rowerowa. Pochwalić Węgorzewo za udogodnienia dla rowerzystów.
przejechałem: 2019-08-12
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Bardzo ciekawa i przyjemna trasa. Dosyć łatwa i malownicza. Nawierzchnia niezła.
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
bylo troche trudno ale fajnie
Pogoda:
Stopień trudności:
Wyjeżdżałem z Kalu więc zrobiłem +10km. Trasa oznaczona rewelacyjnie, miejscami nie było widać, że to dukt a oznaczenia szlaku były. Polecam.
przejechałem: 2013-05-01
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Świetna malownicza trasa.
przejechałem: 2012-07-18
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności: