Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Trasa na 2-3 godziny.

~24.01 km 14Planuję 9Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Kraków - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (14)

Przejechali (9)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa jest bardzo przyjamna, gdyż prawie całe kółko pokonujemy po ścieżkach rowerowych. Początek jest męczący a powrót mniej. Rozpoczynamy na Błoniach. Jedziemy wzdłuż Rudawy do pętli na Salwatorze. Następnie stromy i długi podjazd aleją Waszyngtona prawie pod Kopiec Kościuszki. Trzymamy się szlaku, potem jest stromy zjazd do ul. Jodłowej którą tylko przecinamy, aby znaleść się na kolejnym stromym podjeździe - tym razem już nie ma asfaltu. Jedziemy ścieżką rowerową lasem aż pod zoo. Następnie trzeba podjechać około 100m wzdłuż zoo i skręcić na szlak czerwony który doprowadzi nas pod wodociągi na bielanach - cały czas lasem. Teraz trzeba pokonać kawałek asfaltem ulicą Mirowską aż ujżymy autostradę. Tuż przed nią odbijamy w lewo na szutrową drogę, która prowadzni na pieszo-rowerowy0żółty most na Wiśle. Po drugiej stronie skręcamy w stronę toru kajakarstwa górskiego. Fajne miejsce na odpoczynek - połowa trasy. Następnie jedziemy ścieżką rowerową w dół Wisły aż do mostu Grunwaldzkiego, potem jeszcze kawałek bulwarami do ulicy Starowiślnej. Przecinamy Dietla i znowu jesteśmy na ścieżce rowerowej. Potem prosta droga do Rynku. Trasa jest przyjemna i bezpieczna. Jedyny trudniejszy odcinek to podjazd za ul. Jodłową do zoo - jest dosyć stromy, ale zawsze mozna te 50 m prowadzić rower. Polecam trasę.
reklama

Komentarze (3)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Witam, Nie jestem z Krakowa ale planuje jakąś małą wycieczkę i ta trasa wydaje się ciekawa, szczególnie, że wybieram się z płcią przeciwną. Czy jest jakaś możliwość załadowania tej mapy do telefonu ? Nie wiem czy sobie poradzę tak na czuja :) Pozdrawiam
Stopień trudności:
Las Wolski może być wyzwaniem - polecam wziąć mapę na wszelki wypadek:) Na szczęście jest tam sporo pieszych i rowerzystów, którzy pomogą w przypadku zgubienia trasy.
Stopień trudności:
Ładna, w sam raz na wypad popołudniowy. W lesie wolskim się zgubiłem i trochę zboczyłem z trasy :)
Stopień trudności: