Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Wieprz - Kozubnik

~20.88 km 3Planuję 5Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (3)

Przejechali (5)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa dla miłośników urban exploration i fascynujących widoków. Z miejscowości Wieprz kierujemy się drogą 781 do Andrychowa, skręcamy na skrzyżowaniu w prawo, następnie kierujemy się na Roczyny (skręt w lewo z dogi nr 52), następnie jadąc cały czas tą samą niezbyt ruchliwą drogą wjeżdżamy do Czańca, gdzie czeka nas kilka delikatnych podjazdów. Po dojeździe do krzyżówki skręcamy w kierunku Porąbki. Przejeżdżamy przez centrum miejscowości, gdzie warto zatrzymać się przy zaporze i obejrzeć elektrownię. Około 2 km za zaporą skręcamy w lewo w kierunku miejscowości Kozubnik. Warto uważać by nie przegapić zjazdu (oznaczony starą zniszczoną tablicą jeszcze z czasów świetności ośrodka). Kilkukilometrowy, stosunkowo łagodny podjazd dość spokojną ulicą doprowadzi nas do celu podróży, jakim jest opuszczone miasteczko wypoczynkowe. Warto obejrzeć ruiny dawnej świetności HPRu. Znajduje się tu kilkanaście opuszczonych budynków, ruiny hoteli, domków letniskowych, basenu, kortów tenisowych, które obecnie są wykorzystywane przez pasjonatów paintballu i urban exploration. Ze szczytu rozciąga się fantastyczny widok na okolicę. Uwaga, wejście do budynków na własną odpowiedzialność, grożą zawaleniem.
reklama

Komentarze (2)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Było super :) Widoki nieziemskie. Żal się robi jak się widzi te ruiny...
Stopień trudności:
Fantastyczna trasa, bardzo ciekawe miejsce które polecam wszystkim zwiedzić, naprawdę robi niesamowite wrażenie.
Stopień trudności: