Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Wrocław - Brzeg Dolny

~77.23 km 6Planuję 1Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Wrocław - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (6)

Przejechali (1)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Wycieczkę którą chciałbym przedstawić to trasa którą nazwałem "Nadodrzańskie wały". Z Wrocławia wyjechałem ul. Obornicką w stronę Obornik Śl. Po kilku kilometrach w miejscowości Szewce skręciłem z głównej drogi w lewo i poprzez Kotowice i Uraz, skierowałem się do Brzegu Dolnego. Za Szewcami trasa rekreacyjna, o niewielkim natężeniu ruchu. W Urazie zatrzymałem się przy niedawno wybudowanej marinie żeglarskiej. Można tu korzystać ze sportów wodnych na rozlewiskach Odry. W Brzegu Dolnym skierowałem się przez przeprawę promową na drugą strony Odry. Teraz po kilkuset metrach wjechałem na nadodrzańskie wały. Trafiłem idealnie, ładna pogoda, pola, kwitnące łąki, śpiew ptaków i zupełne bezludzie. Kontakt z przyrodą bezpośredni. I tak dojeżdżam do miejsca naprzeciw Urazu. Są tu doskonałe miejsca na wędkowanie i grillowanie na nadodrzańskich łąkach. Do Wrocławia wjeżdżam ul. Rędzińską, na osiedlu Maślice.
reklama

Komentarze (3)

Średnia ocena trasy: 4
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Osobiście nie odpowiada mi droga DW 342. Dla mnie jazda Obornicką do Szewc mija się z celem, z uwagi na natężenie ruchu. Dodatkowo na pewnym odcinku brakuje pobocza, a są głębokie rowy. Jak ktoś boi się samochodów, to może jechać Żmigrodzką przez Psary do Kryniczna (bądź Kamieńskiego - Krzyżanowice, Psary, Kryniczno). Na prawie całej długości jest osobna ścieżka rowerowa. W Krynicznie (obok przystanku PKS i świateł) skręcamy w Parkową, dalej przez Rogoź i do Szewc wjeżdzamy ul. Strzeszowską. Jest to odcinek o niewielkim natężeniu ruchu. Dalej tak, jak napisałeś - Paniowice, Kotowice. Niestety, nie ma niczego za darmo - droga od skrzyżowania Bałtyckiej z Obornicką do skrętu z drogą nr 404 w Szewcach w Twoim przykładzie wynosi 11 km, przez Żmigrodzką - 14 km, przez Krzyżanowice - 15 km. Ciekawa jest tez trasa (ale uwaga - spore fragmenty z kocimi łbami i ogólnie "wertepy") - wałami wzdłuż Osobowickiej, potem Rędzin, ul. Wędkarzy, do mostu na Trzcianej (czy może Trzcianie) na terenie rezerwatu i dalej wałami wzdłuż Widawy. Wyjazd na DW 342 tuż przed mostem nad Widawą.
Dzisiaj, kiedy promu już niema, z Brzegu Dolnego należy wyjechać ul.ks Jana Puka, w kierunku Lubiąża. Następnie na rondzie, należy skręcić w lewo przez most Wolności 4 czerwca. Dalej przez Głoskę należy przedostać się na wspomniane nadodrzańskie wały.
Trasa malownicza i rekraacyjna.
Stopień trudności: