Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]

Bytom-Turawa-Krasiejów-Kokotek-Bytom

~174.73 km Planuję 1Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują

Nikt jeszcze nie planuje przejechać tej trasy. Bądź pierwszy!

Przejechali (1)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Z centrum Bytomia wyjeżdżamy ul. Wrocławską do Miechowic. Z ulicy Frenzla skręcamy na ul. Stolarzowicką. Następnie ulicami Rokitnicką - Ptakowicką - Górnicką dojeżdżamy do wsi Ptakowice. Teraz ulicą Reptowską kierujemy się do Wilkowic. Później przez Księży Las - Jasiona - Wojska docieramy do miejscowości Wielowieś. Ulicą Młyńską docieramy do drogi krajowej nr 901, którą jedziemy aż do miejscowości Zawadzkie. Na skrzyżowaniu obok Netto skręcamy w lewo a zaraz za torami w prawo. Alejkami przez ogródki działkowe wyjeżdżamy na leśną drogę nazwaną ul. Czarną. Tą drogą przez las dojedziemy do wsi Kowalowskie. Dalej kolejnymi wioskami przejedziemy przez Krasiejów i docieramy do Ozimka. Dalej kierujemy się do Szczedrzyk aż docieramy nad jeziora Turawy. Dla zmęczonych są tu pola namiotowe oraz kempingi. Po obowiązkowej kąpieli w którymś z trzech jezior ruszamy z powrotem do Ozimka. Następnie w Krasiejowie z tyłu za Jura Parkiem wskakujemy na niebieski szlak, a następnie zielony który prowadzi trochę chaotycznie przez leśne ścieżki. Przed Staniszczami Małymi jest super przystanek leśny przystosowany do noclegów dla turystów. Dalej jadąc szlakiem zielonym przez lasy przejeżdżamy przez kolejne leśne obozowisko drewniane nad rzeką Bziniczką. Dalej obok stawów Pluderskich przecinamy kolejne szosy nadal jadąc lasem. Na pograniczu województw Opolskie i Śląskie szlak się dziwnie gubi ale jak byśmy nie pojechali to gdzieś zawsze się dojedzie. Dalej szosą nr 11 dojedziemy do Bytomia.
15.07.2015
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
reklama

Komentarze (2)

Średnia ocena trasy: 5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Super trasa, najlepiej podzielna na dwa lub trzy dni. Proponuje noclegi w lesie koło Staniszcze Małe oraz w obozowisku biwakowym koło stawów Pluderskich przy rzece Bziniczka. Ceny pola namiotowego w Turawie podobne do cen nadmorskich.
przejechałem: 2015-07-15
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności: