Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Szczawnica-CervnyKlastor-Sromowce-Kroś.

~41.4 km Planuję 2Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują

Nikt jeszcze nie planuje przejechać tej trasy. Bądź pierwszy!

Przejechali (2)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Wyruszamy ze Szczawnicy wzdłuż Dunajca w stronę Czerwonego Klasztoru. Przejeżdżamy przez byłe przejście turystyczne i jedziemy wzdłuż ścieżki rowerowej aż do Czerwonego Klasztoru na Słowacji. Po drodze cieszymy się przepięknymi widokami Pienin oraz płynącego obok Dunajca. Docieramy do miejscowości Cerveny Klastor gdzie czeka na nas widok Trzech Koron od dołu oraz otoczony folwarcznym murem Klasztor z czerwonym dachem. Po zwiedzaniu wyruszamy w dalszą drogę. Podążamy dalej wzdłuż rzeki drogą nr 543 a następnie skręcamy w prawo w drogę nr 542 kierując się do Niedzicy. Zaraz w Sromowcach Wyżnych skręcamy w prawo i kierujemy się w górę do Krośnicy. To trochę trudny odcinek zważając na fakt, że ciągle pod górę. W Krośnicy wyjeżdżamy na główną drogę 969 gdzie kierujemy się w prawo. Ten odcinek jest dość przyjemny bo jest z góry. Po drodze do Krościenka odwiedzamy po drodze Zabytkowy kościółek w Grywałdzie. Dalej podążamy znowu główną trasą przez Krościenko aż do Szczawnicy.
11.07.2002
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
reklama

Komentarze (2)

Średnia ocena trasy: 5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Super trasa. Przy dobrej pogodzie pozostawia niezapomniane wrażenia. Gorąco polecam.