Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]

Dookoła jeziora Charzykowskiego

~43.94 km 7Planuję 6Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (7)

Przejechali (6)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Z Chojnic do Charzykowych ruszamy ścieżką rowerową. Dojeżdżamy do Jeziora Charzykowskiego gdzie dalej będziemy podążać wytyczonym i dobrze oznakowanym szlakiem Kaszubskiej Marszruty. Na odcinku Charzykowy - Chociński Młyn niebieski szlak prowadzi ścieżką rowerową i tylko na odcinku około 150-200 metrów (na wysokości Stróżki) ścieżka urywa się więc trzeba jechać poboczem drogi. Docieramy do Chocińskiego Młyna skąd decydujemy się jechać szlakiem żółtym Kaszubskiej Marszruty. Po około 200 metrach trzymając się dobrze wytyczonego szlaku należy zjechać w lewo w drogę asfaltową. Choć początkowo ze względu na dzieci zastanawiamy się czy nie cofnąć się i wrócić ścieżką rowerową, szybko przekonujemy się że podjęliśmy dobrą decyzję. Szlak został wytyczony drogą o bardzo małym natężeniu ruchu. Na odcinku Chociński Młyn - Kopernica mijają nas tylko 2 samochody (sobota). Na poboczu mijamy zaparkowane samochody wędkarzy i grzybiarzy. Droga prowadzi do nikąd ;) Za Kopernicą asfalt kończy się i szlak prowadzi drogami gruntowymi oraz leśnymi. Szlak jest dobrze oznakowany i jeżeli tylko nie będziemy jechali ślepo przed siebie to nie będzie wam potrzebna żadna mapa aby dojechać do celu. Trzeba jednak uważać gdyż nasze dzieci z rozpędu dwukrotnie zapomniały skręcić w wyznaczoną drogę :) W pewnym momencie droga skręca w zarośniętą polną drogę wyglądającą jak łąka którą poruszają się tylko krowy ;) , jednak kilkaset metrów dalej widzimy kolejne oznakowanie Kaszubskiej Marszruty, a więc jesteśmy na szlaku i w końcu dojeżdżamy do Charzykowych, a stąd znaną już nam ścieżką rowerową do Chojnic. Trasę można skrócić o około 13 km startując z Charzykowych. Całość (Chojnice Rynek-Chojnice Rynek) to ~47km. Na trasie znajduje się kilka stromych podjazdów, ale na pewno dacie radę ;) Na pewno Warto!
19.09.2015
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
reklama

Komentarze (1)

Średnia ocena trasy: 5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.