Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Sieraków - Roztoka

~68.29 km 9Planuję 1Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Sieraków - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (9)

Przejechali (1)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Puszcza Kampinoska - 68km Trasę oceniam na średnio trudną - głównie ze względu na dystans do pokonania. Trasa wycieczki prowadzi w większości leśnymi drogami i ścieżkami. Trasę najlepiej pokonać rowerem na szerokich oponach, ale równie dobrze da się ją przejechać na dobrym trekkingu. Prawie całą trasę można przejechać na twardym, ubitym podłożu jadąc ścieżkami wyjeżdżonymi przez rowerzystów obok zbyt piaszczystych dróg (oprócz bagien, o których mowa za chwilę). Zaczynamy od Metra Młociny, w pobliżu którego znajdziemy zielony i niebieski szlak rowerowy, które poprowadzą nas przez las młociński do Kampinoskiego Parku Narodowego. W Dąbrowie Leśnej jest węzeł szlaków, przy którym możemy znaleźć parking, bar i miejsce na odpoczynek. Od Dąbrowy Leśnej jedziemy czarną trasą w kierunku Sierakowa, mijając po drodze Kamień Ułanów. Jedziemy prosto przez Sieraków, na zielony szlak, który doprowadzi nas do Pociechy. Tam niebieskim szlakiem (po strasznie dziurawej szutrowej drodze) kierujemy się do Truskawu. Na skrzyżowaniu szlaków w Truskawie wybieramy szlak żółty na Zaborów Leśny. Kiedy dojeżdżamy do węzła ze szlakiem zielonym musimy zdecydować się czy jedziemy do Roztoki, czy jest już zbyt późno i skracamy trasę o 20km. Jeśli wybieramy dłuższy wariant kierujemy się szlakiem niebiesko zielonym. Krótszą opcją jest wybór szlaku zielono żółtego. Do samej roztoki poprowadzi nasz szlak zielony. Uwaga! Szlak prowadzi przez bagienny obszar ochrony ścisłej kalisko i na wiosnę jest on ciężko przejezdny (co widać na zdjęciach). Należy wcześniej zapytać mijanych rowerzystów czy szlak jest przejezdny. W Roztoce jest połowa naszej trasy. Możemy tam odpocząć i zjeść w barze przy parkingu. Po krótkiej przerwie kierujemy się z powrotem z tym, że w roztoce wybieramy szlak czerwony do Wierszy i Roztoki. W Wierszach natrafiamy na Cmentarz Partyzantów. Jest tam też węzeł szlaków, gdzie kierujemy się na szlak żółty. Dojeżdżamy do Mogiły Powstańców 1863r. Moglibyśmy już tu wrócić na znaną nam trasę żółtą przez Zaborów Leśny i Truskawy, ale wybieramy szlak zielony i skręcamy w lewo. Podążamy zielonym szlakiem aż ten połączy się ze szlakami czarnym i czerwonym, na które przejeżdżamy aż trafimy na drogę z kocimi łbami. Jedziemy w lewo tą drogą, aż po około 400metrach dojedziemy do cmentarza Palmiry. Jest tam też Muzeum Walki i Męczeństwa. Kiedy odwiedzimy już cmentarz wracamy z powrotem tym razem jadąc niebieskim szlakiem (wzdłuż drogi z kocimi łbami). Dojeżdżamy do znanego nam zielonego szlaku obok Pociechy. Od tego momentu wracamy znaną już nam trasą do metra Młociny.
reklama

Komentarze (2)

Średnia ocena trasy: 4
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

W sam raz na niedzielny wypad o poranku. Polecam
przejechałem: 2016-08-21
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Trudna ze względu na odległość jazdy po ścieżkach leśnych, średnio atrakcyjna, bo nie mamy tu atrakcyjnych rozległych widoków.
Stopień trudności: