Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Koszalin - Dzierżęcino

~30.2 km 1Planuję 7Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Koszalin - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (1)

Przejechali (7)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasę rozpoczynamy na rondzie przy ulicy 4 Marca/Wojska Polskiego, ale praktycznie START trasy to ulica Słupska pod sanktuarium na Górze Chełmskiej. Tam widzimy po prawej stronie drogi pierwszy znak żółtego szlaku. Zjeżdżamy drogą do miejscowości Kłos, gdzie na pierwszym skrzyżowaniu skręcamy w prawo i wyjeżdżamy na pole, a następnie w las drogą PPOŻ. Jedziemy żółtym szlakiem, który następnie skręca w lewo (wraz ze szlakiem czerwonym), jedziemy wzdłuż drogi, mijamy szkółkę leśną i jedziemy dalej prosto. Gdy zauważymy pierwsze zabudowania w Maszkowie - UWAGA - droga zakręca o 150 stopni w lewo w pole, nie jest to oznaczone i można się zgubić. Jedziemy wzdłuż pola, przez tereny podmokłe, a następnie drewniany mostek przecinający rzekę. Wjeżdżamy do lasu i jedziemy oznakowanym szlakiem żółtym, który prowadzi nas przez las, a następnie przez pola. Wyjeżdżamy między domami w Węgorzewie i skręcamy w prawo na szosę do Maszkowa. Jedziemy cały czas prosto, a na skrzyżowaniu odbijamy w prawo, mijamy most, po około stu metrach żółty szlak skręca w lewo do lasu. Jedziemy prosto - należy uważać na znaki, gdyż szlak po jakimś czasie odbija w prawo, a żółta strzałka zakrętu jest słabo widoczna i można ją odczytać jako znak prowadzący prosto. Skręcamy w prawo, czeka nas tam kilka dłuższych podjazdów, dojeżdżamy do małego stawu i tam skręcamy w prawo w kierunku trawiastych wzgórz (uwaga można się pomylić i pojechać prosto). Jedziemy drogą skręcając w lewo - znak po kilkudziesięciu metrach na kamieniu. Dojeżdżamy do drugiego zbiornika wodnego. Można zrobić sobie przerwę, okolica jest bardzo ładna. Szlak zakręca w prawo i po jakimś czasie wyjeżdża na wyłożoną płytami drogę Wyszebórz - Policko. Skręcamy w prawo i dojeżdżamy do Policka. Jedziemy prosto po znakach, droga jest tutaj dobrze oznaczona. Jest sporo górek, piasku, ale jedzie się dobrze. Żółty szlak prowadzi długim i szybki zjazdem do drogi Lubiatowskiej dokładnie przy "Indiańskim Świecie". Skręcamy w prawo i jedziemy szosą do Dzierżęcina. Tutaj szlak się kończy. Dojedziemy do Koszalina skręcając na pierwszym skrzyżowaniu w lewo i trzymając się głównej drogi wyjedziemy na rondzie ulic 4 marca/Wojska Polskiego. Gdy na skrzyżowaniu w Dzierżęcinie pojedziemy prosto - wyjedziemy na ulicy Zwycięstwa przy wylocie drogi do Maszkowa. Trasa jest bardzo urozmaicona, ciekawa, nadaje się zarówno na dłuższą wycieczkę jak i szybki przejazd.
reklama

Komentarze (6)

Średnia ocena trasy: 5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Trasa w dużej części przebiega przez tereny zalesione.
przejechałem: 2015-05-10
Wrażenia:
Przejechana nie raz :)
Ciekawa trasa. Chwilami można się zmęczyć, ale warto. Widok na "Zielone Wzgórza" świetny.
Stopień trudności:
Fajna trasa. Bywałem tam.
Trasa bardzo przyjemna i urozmaicona. Miejscami trudno przejechać i trzeba prowadzić rower. Na krótki wypad weekendowy polecam ze względu na urokliwe krajobrazy.
Stopień trudności:
Bardzo przyjemna, urokliwa i urozmaicona trasa. Polecam:)
Stopień trudności: