Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Droga Stu Zakrętów

~60.62 km 2Planuję 6Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Kudowa Zdrój - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (2)

Przejechali (6)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Tą wycieczkę rozpocząłem na stacji PKP w Kudowie Zdrój (wtedy pociągi jeszcze tam dojeżdżały). Na początek ostry podjazd na przełęcz Lisią (790 m. npm.) - odcinek ten nosi nazwę "Droga Stu Zakrętów". Po lewej stronie malownicze widoki na Góry Stołowe. Za przełęczą kilka kilometrów zjazdu do Radkowa. Przy drodze pojedyncze, kilkunastometrowe skały. (aż żal, że nie mam aparatu fotograficznego). Mijam Radków i Ścinawkę Średnią. Tu skręcam w lewo, kieruję się na Nową Rudę. W miasteczku znajduje się muzeum górnictwa, można zwiedzić nieczynną kopalnie. Następnie w Ludwikowicach Kłodzkich skręcam w prawo pod wiadukt kolejowy, obok stadniny koni. Dojeżdżam do Sokolca. Koniec sielanki, długi podjazd na przełęcz Sokolą (754 m.npm.). W nagrodę za trud sześć kilometrów zjazdu do Walimia. Tu kończę tą wycieczkę. Z Walimia do Wrocławia wracam następnego dnia. Jestem pod wrażeniem Kotliny Kłodzkiej. Jeszcze tu wrócę.
reklama

Komentarze (2)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Dla mnie jest OK.
Czad
Stopień trudności: