Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]

na Chełmiec

~14.46 km 4Planuję 3Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Wałbrzych - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (4)

Przejechali (3)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa nie jest trudna technicznie, jednak bardzo wymagająca kondycyjnie. Wiedzie w 90 procentach nawierzchnią szutrową, a w dziesięciu procentach asfaltem. Składa się ona z dwóch głównych elementów: wyczerpującego, ośmiokilometrowego podjazdu na szczyt Chełmca, oraz zjazdu z tego szczytu. Trasa poprowadzona jest szeroką szutrową drogą leśną wokół góry. Uwaga! Należy zachować ostrożność i odpowiednią prędkość podczas zjazdu, ponieważ luźna nawierzchnia powoduje uślizgi. PRZEBIEG TRASY: Trasa rozpoczyna się przy skrzyżowaniu ulic Andersa i Ratuszowej. Mijamy obiekt OSiR, poczym skręcamy w prawo w ulice Piasta i po ok. 1 km mijamy budynek Leśnictwa Biały Kamień i szlaban. Dalej jedziemy asfaltem, który po ok. 1 km zmienia się w szeroką szutrową drogę leśną, która prowadzi nas na sam szczyt. Rozpoczynając zjazd musimy wrócić się do rozejścia szlaków niebieskiego i zielonego. Skręcamy w lewo i zjeżdżamy, aż do Rosochatki. Następnie zjeżdżamy przez las do drogi, na której rozpoczyna się pętla. Pozostałe dwa kilometry do końca trasy pokrywają się.
reklama

Komentarze (4)

Średnia ocena trasy: 4.5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Trasa super! POLECAM!
przejechałem: 2019-04-20
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
trudna, wymagająca dobrej kondycji i nastawienia :) po przejechaniu satysfakcja gwarantowana
przejechałem: 2017-05-25
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Polecam pokonanie tej trasy po zmroku. Lampka na kierownicę + czołówka na kasku. Trzeba zachować szczególną ostrożność, ale warto!
Ciężka pod względem wytrzymałości
Stopień trudności: