Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Wokół Książańskiego Parku

~17.03 km 4Planuję 4Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Świebodzice - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (4)

Przejechali (4)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Najłatwiejsza z wałbrzyskich tras. Niemalże cała biegnie drogami szutrowymi i leśnymi, poza niewielkim fragmentem tzw. kocich łbów w Pełcznicy. Trasa bardzo ciekawa pod względem widokowym oraz atrakcyjna turystycznie (Zamek Książ, Zamek Cisy, zabytkowa Aleja Kasztanów, Kościół Świętej Anny, Grób Generała Józefa Benedykta Łączyńskiego). Na drodze znajduje się tylko jeden techniczny zjazd/podjazd, jednak jest on bardzo krótki (70m.) i kolarze dysponujący słabszą techniką mogą ten fragment pokonać z rowerem na plecach. Początek trasy znajduje się obok parkingu przed Zamkiem Książ, choć na trasę jest bardzo łatwy dostęp z Podzamcza. Trasa okrąża Książański Park Krajobrazowy i biegnie malowniczo skrajem lasu, a w Pełcznicy skręca w kierunku Zamku Cisy. Dalej kierujemy się w stronę Strugi. Następnie jedziemy w stronę Podzamcza, obok ogródków działkowych. Jadąc dalej, obok Kościoła Św. Anny na Szczawienku wjeżdżamy na drogę wiodącą do Zamku Książ, gdzie rozpoczęła się pętla.
reklama

Komentarze (4)

Średnia ocena trasy: 1
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Odcinek pomiędzy 10 i 11 km nie jest przejezdny pole truskawkowe teren prywatny zamknięty wyjazd.
Stopień trudności:
Trasa skandalicznie oznakowana, dwa razy zabłądziłem, musiałem przejść przez rzekę żeby wrócić do cywilizacji. Jak ktoś szuka ekstremalnych doznań i lubi chodzić z rowerem na plecach to polecam.
przejechałem: 2014-06-14
Wrażenia:
Stopień trudności:
Ładne widoki
Stopień trudności:
Trasa dosyć ciekawa pod względem widokowym. Nie jest ciężką technicznie, tylko wymaga trochę wytrzymałości.
Stopień trudności: