Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]

Gdynia - Władysławowo - Hel

~78.64 km 135Planuję 45Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Gdynia - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (135)

Przejechali (45)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Świetna trasa rowerowa na jeden dzionek prowadząca z serca Gdyni (Dworzec PKP Gdynia Główna) przez okoliczne wioski. Droga częściowo drogami asfaltowymi, a w większości drogami gruntowymi i rowerowym szlakiem przez Puck, Władysławowo, aż po sam Hel. Najlepiej wyruszyć rowerkiem z samego rana, aby móc spokojnie zobaczyć wszystkie atrakcje będące na trasie przejazdu i na koniec dnia mieć czas na dłuższy odpoczynek w zaciszu uroczej plaży na Helu. Powrót do Gdyni możemy zaplanować pociągiem "rowerowym" (specjalny wagon rowerowy doczepiony przez PKP do składu), lub też tramwajem wodnym prosto do 3-miasta. Na trasie przejazdu wiele atrakcji, ścieżki dydaktyczne, liczne fortyfikacje, małe zameczki, kościoły i same piękne widoki .... P O L E C A M
reklama

Komentarze (26)

Średnia ocena trasy: 4
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Przyjemnie
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Ja przejechałem tę trasę w innym wariancie. Autobusem szynowym na Hel i powrót do Rumi (w Kazimierzu zamiast na Gdynię pojechałem do Centrum Rumi). Uważać trzeba w Pucku, bo ścieżka wyprowadzi wzdłuż zatoki, kiedy tak naprawdę kilkaset metrów w głębi lądu jest droga na której jest R10. Ja pojechałem przy porcie, według znaków i nie był to dobry pomysł. Miejscowość Błądzikowo jak sama nazwa wskazuje .
przejechałem: 2016-07-29
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Warto skorzystać.Jechałam z Helu do Gdyni i odcinek od Pucka do Gdyni wybrałam szlakiem R10 prowadzącym przez Osadę łowców fok, Rzucewo itd. Mało wymagająca trasa i bardzo urokliwa z właściwe ciągłym widokiem na Zatokę Pucka.
przejechałem: 2016-08-03
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa na cały dzień, przyjemna, polecam:-)
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Świetna opcja na całodzienną wycieczkę! Niektóre odcinki były dość wymagające, ale cała trasa ogólnie bardzo przyjemna :)
przejechałem: 2015-08-22
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Cudo! Od Pucka zwłaszcza.Ja jechałam trasą Gdańsk-Hel, a wcześniej do Gdańska przyjechałam na rowerze z Krakowa (relacja na blogu: nakreconakreceniem)
Trasa na rower trekkingowy lub górski (między Władysławowem a Juratą można jeździć szosowym). W okolicach Pucka droga przebiega klifem z pięknymi widokami, jednak na tym odcinku nawierzchnia jest najgorsza. Jechałem w kierunku z Helu do Rumi-Gdyni.
przejechałem: 2014-08-23
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
przebyłem le w drugą stronę , z helu do gdyni.
trasa ogólnie fajna, duże utrudnienia na trasie. Remont na drodze i przebudowa ścieżek.- oby na lepsze. Jechaliśmy z rodzinką w 5 osób. Mam nadzieję że następnym razem będzie na 5tkę.
przejechałem: 2014-08-04
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Extra:)
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Z Gdyni do Pucka nie trzeba już jechać z tirami. Można skorzystać z dwóch wyznaczonych szlaków rowerowych. Międzynarodowego R-10 , lub niebieskiego Pierścienia Zatoki Puckiej. Oba szlaki prowadzą lokalnymi asfaltowymi i gruntowymi drogami z dala od tirów i innych blachosmrodów.
Stopień trudności:
Opinia? Trasa troszkę rozczarowała, zabrakło mi relaksu podczas przejazdu. Sporo samochodów( Gdynia-Puck),potem lepiej.Za Władysławowem wyznaczony szlak dla rowerów a tu wszechobecni piesi.Całą drogę trzeba było być skupiony, nie było chwili na wypoczynek podczas jazdy.
przejechałem: 2012-08-04
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Mam mieszane uczucia. Trasę przejechałem z Żoną i Rodzicami 22-23.08.2012. Wystartowaliśmy w Gdynii przy Skwerze Kościuszki i jechaliśmy dokładnie zaproponowaną trasą. Odcinek z Gdyni do Pucka nieciekawy i męczący - brak ścieżek, duży ruch, pędzące samochody, również TIRy. Dziwię się, że nikt wcześniej o tym nie wspomniał - ja nie wybrałbym się na tą trasę z dziećmi lub z mało doświadczonymi rowerzystami. W okolicach 7.km bardzo kręty i wąski odcinek pod górę. Można go ominąć jadąc prosto ulicą Platynową, ale czeka nas podprowadzanie roweru pod naprawdę stromą górę. Im dalej od miasta, tym jest spokojniej. Niestety przed Mrzezinem znów wąska droga, zero pobocza, barierki po obu stronach i TIRy jeżdżące z i na plac budowy. Trochę jazdy i docieramy do Pucka... No i tutaj wszystko się zmienia, bo od Pucka po sam Hel prowadzi ścieżka rowerowa. Nocleg spędziliśmy w Chłapowie - nieco na zachód za Władysławowem (i znowu pod górę...). Następnego dnia pojechaliśmy na Hel. Za Władysławowem ścieżka zupełnie płaska, z dwoma pasami ruchu. Zaraz po wyjeździe z miasta sporo rowerzystów i pieszych, ale da się przejechać, potem już jest spokojniej. Piękne widoki - nieco lasu, nieco wybrzeża zatoki (ale niestety nie morza) i masa kite-surferów. Ścieżki nieco się urywają w niektórych miejscowościach, ale przecież nie sposób się zgubić. Za Juratą ścieżka już nie pokryta kostką, ale żwirem i do tego pagórkowata! Rower miejski może się nie sprawdzić - polecam rower z grubszą oponą i większą ilością przełożeń. Mimo większej trudności, chyba najfajniejszy odcinek - jakby ścieżka rowerowa poprowadzona w lesie. Jechaliśmy tamtędy późnym popołudniem, więc mała liczba samochodów i słońce zbliżające się między drzewami ku zachodowi były świetnym zakończeniem tej trasy. Do Gdyni wróciliśmy tramwajem wodnym. Ogólnie 4 gwiazdki, bo -1 za odcinek do Pucka. Trzeba uważać na samochody więc 3. stopień trudności. Na szczęście trasa za Puckiem jest w stanie wynagrodzić wszystkie niedogodności.
Stopień trudności:
Świetne informacje. My planujemy wypad rozłożyć na kilka dni w dwie rodzinki. Codziennie nocleg w innym miejscu. Dzieciaki 4 lata i 10. Z waszych opisów wynika że warto więc JEDZIEMY !!!
Trasa niezła, momentami tylko musiałem jechać trochę ruchliwą drogą no i mam zastrzeżenia co do ścieżek rowerowych za Puckiem (wzdłuż klifu) oraz odcinka rowerowego Jurata - Hel!
Stopień trudności:
Zdecydowanie tak. Można polecić ta trase jako wyprawe kilkudniową. Między Władysławowem, a Chałupami jest kilka pól namiotowych na wyposażonych w natryski i sklepy spożywcze. Dziś pokonałem wraz z Synem część tej trasy z Pucka do Jastarni i z powrotem, plusem tej trasy jest także spora ilośc miejsc odpoczynku
Czy możecie polecić tę trasę na wyprawę kilkudniową wraz z dziećmi w wieku 5-14 lat. Chodzi głównie o pola namiotowe. Zamierzamy przejechać półwysep Helski i Zatokę.
Zaliczyłem startując z Jastarni przez Władysławowo, Puck, Rumię, Gdynię, tramwaj wodny nr 520 na Hel i do Jastarni. Łącznie ze zwiedzanymi po drodze miejscami zrobiłem 107 km. Polecam i życzę wiatru w plecy.
Stopień trudności:
świetna trasa, szczególnie za Puckiem w kierunku Gdyni
Stopień trudności:
świetna trasa, szczególnie za Puckiem w kierunku Gdyni, gorąco polecam
Bardzo prosta i ciekawa trasa. Z Helu do Pucka jedziemy ścieżką rowerową (w sezonie trzeba uważać na pieszych którzy traktują drogę rowerową jak chodnik). Z Pucka do Gdyni drogi o małym natężeniu ruchu. Przed żelistrzewem proponuję skręcić w lewo i obejrzeć zamek w Rzucewie. Polecam wycieczkę.
Stopień trudności:
Świetna trasa! Pokonywaliśmy ją zarówno z Gdyni na Hel, jak też z Helu do Gdyni. Dodatkowy rejs tramwajem wodnym umożliwia wykonanie rowerowo-morskiej pętli Gdynia - Gdynia. Polecamy!
Znakomita trasa dla średnio zarowerowanych! Nadmorskie krajobrazy i dobre nawierzchnie gwarantują 100% zadowolenia nawet dla pup nienawykłych do 80 km siodełkowych masaży. Niedziela 06.06.10 wyruszyliśmy z Helu do Gdyni. Poranny tramwaj wodny wypływa Nabrzeża Pomorskiego- Skwer Kościuszki w Gdyni o 9.30 i po godzinnym rejsie jesteśmy na Helu. Rozkład rejsów promu znajduje się na stronie www.zkmgdynia.pl - cena biletu normalnego 12zł plus 3zł rower. Z Helu ścieżką rowerową do Pucka, drogami publicznymi(niewielki ruch samochodowy) przez Żelistrzewo i Mrzezino w kier. Gdyni z opcją zjazdu szlakiem rowerowym ok 5km za Mrzezinem tzw. Łąki do Rumi. Z Rumi prowadzą niezłe ścieżki rowerowe do centrum Gdyni. Obecnie trwa przebudowa drogi na odcinku Mrzezino-Pierwoszyno i odcinek ten jest oficjalnie zamknięty dla ruchu samochodowego, więc tym bardziej sprzyja eskapadom rowerowym.W ok.Dworca PKP w Gdyni dotarliśmy o 20.00 włączając 3 godzinne kąpiele morskie i słoneczne w Dębkach.Cudownie! Polecamy i pozdrawiamy!
Stopień trudności:
Trasa urokliwa i co najważniejsze nie pozbawiająca chęci dalszego życia - dla średnio zarowerowanych. Zamknięcie drogi na odcinku Pierwoszyno - Mrzezino (przebudowa planowana do końca września 2010) w zasadzie nie dotyczy rowerów. Polecamy również trasę odwrotną a wszystko skorelowane z rozkładem rejsów tramwaju wodnego Hel-Gdynia;Gdynia-Hel. Pozdrawiamy!!!!!
Bardzo dobre ścieżki rowerowe na całej długości trasy z Władka do Helu.
Stopień trudności:
Świetna trasa :) Ścieżki rowerowe z Władysławowa do Helu i z powrotem godne polecenia :) Pozdrawiam!