Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Poznań - Rogalin

~72.55 km 50Planuję 19Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Poznań - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (50)

Przejechali (19)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa biegnie od Malty przez Tulce, Kórnik, Puszczykowo i z powrotem do Malty. Z Malty jedziemy zielonym szlakiem (TTR-S), aż do Tulc gdzie zjeżdżamy na pomarańczowy szlak (PDP), który prowadzi nas przez Kórnik, Rogalinek, aż do Mosiny. Przed Mosiną zjeżdżamy z PDP i wjeżdżamy na czerwony szlak łącznikowy który prowadzi nas lasami wzdłuż Warty, aż na Łęgi Dębińskie, a stamtąd już prosta droga na Maltę. Warto odwiedzić: Kościół w Tulcach, Zamek w Kórniku, Pałac i Dęby w Rogalinie, Muzeum A.Fiedlera w Puszczykowie a także wpaść na lody koło stacji Puszczykówko. Polecam jechać z mapą PDP wyd. TopMapa.
reklama

Komentarze (10)

Średnia ocena trasy: 4.2
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Jak się tu pobiera trasę GPX?! Czy może mi ktoś wysłać tę trasę??
Stopień trudności:
Fajna trasa i widoki
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Wielokrotnie przejechałem te trase,szkoda tylko ze od Kornika do mostu nad Warta w Rogalinku nie ma trasy rwerowej z ,,prawdziwego zdarzenia,,i trzeba ryzykować jazde asfaltem z samochodami,a pozatym wszystko OK.
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Ciekawa trasa, jedynie w jednym miejscu, około 7km przed Kórnikiem nie mogliśmy znaleźć oznakowania szlaku. Większości twarda nawierzchnia drogi no i moja ulubiona trasa z Puszczykowa wzdłuż Warty do Poznania. Jeśli ktoś ma na spokojnie do dyspozycji cały dzień to po drodze jest warto na dłużej zatrzymać się w Rogalinie i Kórniku oraz obowiązkowo na lodach w Puszczykowie na ulicy Dworcowej (pyszności) :) Pomimo, że jechaliśmy 1. maja to w wielu miejscach byłnieduży ruch rowerowy.
przejechałem: 2014-05-01
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Godny przejazd, chociaż chwilami słabo oznaczony. Niestety musiałem odpuścić przejazd nad Wartą bo był zupełnie zalany.
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Świetna trasa! Jechałem nią dwa lata temu. Wówczas było trochę komplikacji za Kornikiem w stronę Poznania. Teraz nie ma robót drogowych więc luz. Poza tym bardzo ciekawa i atrakcyjna. Wrócę tam napewno.
Czy idzie jakoś sobie wydrukować taką mapę?? Pozdrawiam
5+
Stopień trudności:
Ciekawa trasa, sporo asfaltu, bardzo dobre oznakowania. Ścieżka nad Wartą godna uwagi, wręcz świetna, może tylko trochę wąsko i sporo wzniesień, ale o to chodzi :)
Stopień trudności:
Trzeba będzie zwiedzić kiedyś tą miejscowość:P