Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]

Śluza Sławęcice

~51.63 km Planuję 1Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują

Nikt jeszcze nie planuje przejechać tej trasy. Bądź pierwszy!

Przejechali (1)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Ruszamy w kierunku Kędzierzyna-Koźla drogą 425. Mijamy Dziergowice, Lubieszów. Wyjeżdżamy z lasu w Bierawie na pierwszym skrzyżowaniu skręcamy w prawo. Główna drogą jedziemy przez Grabówkę dojeżdżamy do drogi 408. Po lewej stronie mamy dużą firmę transportową. Kierujemy się w prawo. Jadąc 408 we wsi Ortowice skręcamy w lewo, aby dojechać drogą asfaltową wśród drzew do Starej Kuźni. W Starej Kuźni skręcamy w lewo (w stronę Kędzierzyna) i śmigamy długą leśną szosą. Mijamy wiadukt i dojeżdżamy do przejazdu kolejowego. Za przejazdem około 100 m skręcamy w prawo i trzymając się szlaku czerwonego zmierzamy na plac apelowy Byłego Obozu Pracy. (link) Wracamy na szosę i jedziemy w prawo dalej w kierunku Sławięcic. Po lewej stronie drogi nieco oddalone od niej stoją liczne bunkry, schrony i pozostałości poobozowe. Dojeżdżamy do drogi 40 i skręcamy w prawo do Sławięcic. Jadąc drogą nr 40 przejeżdżamy nad kanałem Gliwickim, patrząc w prawo widzimy śluzę. Można podjechać do niej bliżej prawą stroną kanału. Zaciekawieni wjeżdżamy do parku żeby zobaczyć ciekawą architekturę. Wracamy tą samą drogą w kierunku Starej Kuźni. Przed Starą Kuźnią skręcamy jeszcze w lewo żeby zobaczyć historyczne zabudowania, dzisiaj Nadleśnictwo Kędzierzyn-Koźle (z daleka wygląda to jak Latarnia Morska. W Starej Kuźni nie skręcamy w prawo w drogę, z której przyjechaliśmy tylko kierujemy się prosto w stronę Kotlarni. W samej miejscowości dojeżdżamy do skrzyżowania z główną drogą. Skręcamy w lewo w stronę Gliwic. Mijamy zabudowania po prawej i lewej stronie. Przy znaku informującym o Kopalni Piasku skręcamy w prawo. Przed samą kopalnią widzimy Stare Lokomotywy. Przejeżdżamy przejazd kolejowy i kierujemy się prosto w las. Droga wije się wśród drzew i wyprowadza nas skrzyżowanie z drogą OBRĘBOWĄ gdzie skręcamy w lewo. Teraz cały czas prosto aż do drogi asfaltowej BARACHOWSKIEJ gdzie skręcamy w prawo. Została nam ostatnia prosta do stadionu.
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
reklama

Komentarze (1)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.