Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Pętla Samsonów - Kielce

~31.09 km 19Planuję 5Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (19)

Przejechali (5)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Już samo rozpoczęcie trasy jest bardzo ciekawe, ponieważ startujemy spod ruin pieca hutniczego (foto). Następnie kierujemy się na Zagnańsk i jedziemy bardzo dobrym asfaltem koło 3 kilometrów, po czym po naszej lewej stronie ukaże się słynny Dąb Barterk. Po kilku następnych przejechanych kilometrach na krzyżówce dróg skręcamy w prawo - tuż za stacją benzynową. (na mapie nie wiem czemu nie ma tej trasy). Mamy dobry asfalt i kierujemy się do Kielc. Jedziemy aż do przejazdu kolejowego, po którym będziemy jechali tuż koło lasu. W czasie jazdy do tego miasta będziemy mieli fajne szykany, zakręty i sporo górek. Przed samymi Kielcami mamy z górki. Jedziemy ulicą Zagnańską, aż do krzyżówek z ulicą Łódzką (przy nowym budynku Kolportera) gdzie skręcamy w prawo kierując się na Łódź. Jedziemy tak do końca Kielc poboczem, a kiedy wjedziemy z miasta mamy pas awaryjny, a więc nie ma się o co martwić. Kierujemy się do Tumlina. Przejedziemy przez miejscowość Kostomłoty Drugie i tuż za nimi na bocznej uliczce na łuku skręcamy w prawo skąd jedziemy do Tumlina. Mamy praktycznie prostą drogę lecz sporo wzniesień, czasem dość stromych. Ruch nie jest zbyt duży i tak dojeżdżamy do główniej ulicy, w którą wjeżdżamy i już po paru chwilach ujrzymy ruiny pieca hutniczego. Polecam tą trasę, lecz jest ona dość wymagająca, ale z naprawdę pięknymi miejscami nieopodal.
reklama

Komentarze (2)

Średnia ocena trasy: 4
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Trasę zaczęliśmy z Justyną od Kielce ul. Zagnańska Trasa bardzo dobra dla początkujących. Jest bardzo wdzięczna a zarazem potrafi wycisnąć poty, ale naprawdę warto.
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Wystartowaliśmy z Kielc w stronę Zagnańska. Trasa bardzo wdzięczna. Początek trochę trudny, ale później już bardzo fajnie się jechało. Z Samsonowa oraz znad Zalewu Umer mamy fotki. Polecam. Myślę, że jeszcze raz przejadę tą trasę.
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności: