Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Trasa Bukowa koło Czudca

~16.02 km Planuję 2Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Babica - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują

Nikt jeszcze nie planuje przejechać tej trasy. Bądź pierwszy!

Przejechali (2)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa żółtym szlakiem oznaczającym ścieżkę pieszo-rowerową o nazwie "Bukowa" idącą na południe od Czudca. Po drodze znajdują się na niej specjalnie przygotowane tablice opisujące pobliskie atrakcje. Poza tym znajdziemy też po drodze miejsca na odpoczynek i zrobienie sobie ogniska. Zaczynamy od zajazdu "Galicja" w Babicy i jedziemy na most który znajduje się obok. Za nim skręcamy w prawo i jedziemy u podnóża stoku narciarskiego. Tą drogą dojedziemy do głównej drogi w Wyżnym i nieco po lewej stronie z drugiej strony drogi zobaczymy drogę która prowadzi na Podzamcze. Jedziemy nią około 1,5km i skręcamy w lewo w drogę oznaczoną znakiem skrętu szlaku (znajdziemy tam tablicę informacyjną). Tutaj nowo położonym asfaltem wspinamy się dość stromą drogą w stronę lasu. Na szczycie po drugiej stronie lasu droga powinna odbijać w lewo i prowadzić kawałek szczytem wzgórza. Po czym odbijamy lekko w prawo i kilkaset metrów dalej mocno w prawo. Teraz czeka nas bardzo szybki zjazd do Zaborowia do głównej drogi. Na niej skręcamy w prawo i kawałek dalej w lewo przez tory i na drugą stronę Wisłoka. Za mostem w prawo i cały czas trzymamy się drogi biegnącej niedaleko rzeki (w razie wątpliwości szukamy strzałem ze szlaku ponieważ jest on bardzo dobrze oznakowany). W momencie gdy droga odchodzi trochę od rzeki zaczyna się krótki podjazd i następnie koło szkoły dojeżdżamy do drogi w Nowej Wsi. Skręcamy w prawo i jedziemy w dół. Niecały kilometr po tym, dojeżdżamy znów do drogi głównej. Skręcamy w prawo, przejeżdżamy przez most i za nim odbijamy w lewo. Jedziemy koło ośrodka "Kaczarnica" wzdłuż lasu przy końcu którego znajdują się ruiny starego zamku i most na który musimy skręcić. Teraz jedziemy cały czas prosto nawet w miejscu gdzie droga odbija w lewo - tam jedziemy prosto ścieżką/wąską drogą. W ten sposób dojeżdżamy do głównej drogi w Czudcu i niedaleko po lewej stronie powinniśmy ujrzeć rynek w Czudcu.
reklama

Komentarze (2)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Jaka nawierzchnia drogi?
Stopień trudności:
Świetnie przygotowana trasa. Bardzo fajnie się nią jedzie.
Stopień trudności: