Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Magura Spiska z Bukowiny Tatrzańskiej

~41.55 km 1Planuję 2Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (1)

Przejechali (2)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Bukowina Klin, jedziemy asfaltem w kierunku Dolnej Bukowiny gdzie na rondzie w prawo pierwszym zjazdem do Jurgowa. Za Jurgowem gdzie obwodnica łączy się skręcamy w podrzędną drogę w lewo. Po ok 1 km opuszczamy asfalt i jedziemy drogą terenową prowadzącą na górną stację kompleksu narciarskiego "Hawrań" tj. Górków Wierch. Dalej jedziemy głównym grzbietem Magury mijając granicę oraz przejeżdżamy drogę asfaltową (biegnącą z Wojtasiej Polany na Pol. Solisko) stromo w górę na Suchy Wierch. Dalej jedziemy głównym grzbietem gdzie co jakiś czas odchodzą drogi w lewo i w prawo. Trzymając się ścieżki biegnącej w okolicy głównego grzbietu drogi (miejscami słabo widoczna) mijamy stare słupki graniczne polsko - słowackie z 1938r. W okolicy Rzepiska (Rzepiski W. 1267 m) stromo w górę osiągamy pd. zbocze. Jeżeli chcemy zdobyć Rzepiski W. musimy skręcić w prawo w górę na szczyt a następnie z powrotem zjazdem i w górę na Przysłop. Dalej w kierunku wschodnim w rejon Osturniańskiej Przeł. (skrzyżowanie przy "Tablicy") gdzie prowadzi droga asfaltowa ze Zdziarskiej Przeł. do Ostrurni, Dol. Bystrej. Teraz jedziemy niebieskim Szlakiem na Jaworzynkę Zdziarską (Prehrstie). Dalej jedziemy do Magurki (1193 m). Na Magurce opuszczamy niebieski szlak i skręcamy w lewo na żółty szlak (w dolnym odcinku po prawej stronie możliwość zwiedzenia Osturniańskiego Jeziora) - Osturnia, na drodze asfaltowej skręcamy w lewo, po ok. 2 km skręcamy w prawo na drogę asfaltową (zn. żółte). Stromy podjazd na Przeł. nad Łapszanką (Łapszanka - Wyżni Koniec). Na tym odcinku po prawej stronie rezerwat przyrody "Małe Osturniańskie Jezioro". Teraz w lewo przez Rzepiska tj. Bryjów W. i Wojtyczki w kierunku Jurgowa przez Brzegi (podjazd) do Bukowiny T.
17.09.2014
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
reklama

Komentarze (3)

Średnia ocena trasy: 4.5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Fajna trasa.
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Magura Spiska to jeden z najlepszych rejonów do MTB
Stopień trudności: