Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Poznań - Rybojedzko

~25.25 km 16Planuję 9Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Poznań - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (16)

Przejechali (9)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Najgorzej wyjechać z Poznania i Plewisk. Niestety cały czas jedzie się ul. Grunwaldzką, która jest ruchliwa. Po wyjechaniu z Plewisk, kawałek drogi kamienistej i kiepskiej jakości. Jak już przejedziemy nad autostradą to mamy zjazd z górki i jedziemy prosto (nie skręcamy przy stawie w lewo) i wjeżdżamy między pola i tak, aż do Konarzewa (można jechać również asfaltem, ale wówczas narażamy się na ruch samochodowy). W Konarzewie wjeżdżamy na asfalt i jedziemy w kierunku kościoła (mijamy z prawej strony) i dalej prosto (powinniśmy minąć cmentarz z prawej). Asfaltem jakieś 3 kilometry do Trzcielina. W Trzcielinie przecinamy skrzyżowanie prosto i jedziemy główną drogą między zabudowaniami, aż do pola (skręcamy w prawo tak jak prowadzi główna droga). Dalej asfaltem, ale nie ma praktycznie ruchu. Po około 3 km kończy się asfalt i zaczyna droga gruntowa (piaszczysta). Wije się to w lewo to w prawo. Jedziemy aż do skrzyżowania i na nim w lewo (jeżeli pojechałeś prosto to zobaczysz rezerwat przyrody "źródełko" - musisz się cofnąć). Jak dojedziemy do zabudować to skręcamy w lewo i po około 500 m powinien się zacząć asfalt i miejscowość Tomiczki (wcześniej po lewo mijamy drewniany dom z bali pokryty strzechą). W Tomiczkach cały czas prosto (mijamy kościół po lewo), aż do drogi Stęszew-Buk. Przecinamy ją prosto i wjeżdżamy do Rybojedzka. Jedziemy dalej asfaltem aż zobaczymy jezioro (około 1,5 km). Powodzenia i przede wszystkim przyjemności.
reklama

Komentarze (4)

Średnia ocena trasy: 3.5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Jechałem że swarzedza to ok.40 km w jedna stone,praktycznie przez cały poznań mało lasu ogolnie nie najgorzej
Wrażenia:
spoko się jedzie
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Fajny odcinek leśny w okolicach Tomic.Na asfaltach za Głuchowem mały ruch.Polecam.
Stopień trudności:
Trasa jest idealną odskocznią od atmosfery dużego miasta.
Stopień trudności: