Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Najkrótsza droga na Wilcze

~30.08 km 1Planuję 1Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Tyczyn - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (1)

Przejechali (1)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Jest to jeden z różnych wariantów wjazdu na szczyt Wilcze (506m), ale wydaje się być najkrótszą drogą i najłatwiejszą z możliwych, ponieważ cały dojazd odbywa się po asfalcie bez żadnych wzniesień, jedynie na koniec czeka nas kilkukilometrowy podjazd (w większości w terenie). Zaczynamy na ulicy Rejtana w Rzeszowie i kierujemy się na południe w stronę Tyczyna przejeżdżając wcześniej przez Białą. Przez Tyczyn przejeżdżamy główną drogą kierując się do Borku Starego przez Kielnarową. W Borku Starym musimy zwrócić uwagę na skręt w prawo oznaczony drogowskazem na Błażową - to miasteczko to kolejny cel na naszej drodze na szczyt. Na tym odcinku czeka nas raczej monotonna jazda prostą drogą przez Nowy Borek i Błażową Dolną do Błażowej. Jest to małe miasteczko w którym warto odpocząć i ewentualnie wyposażyć się w jedzenie przed wspinaczką na szczyt. W Błażowej gdy miniemy rynek skręcamy w prawo w ulicę Witosa. Przejeżdżamy przez rzeczkę i zaraz za nią skręcamy w lewo w ulicę Rzeczną. Na jej końcu skręcamy w prawo, a następnie od razu w pierwszą drogę w lewo. Powinniśmy się teraz znaleźć na drodze w stronę Lecki (w centrum Błażowej znak skrętu na Babicę też powinien nas wyprowadzić na tą drogę). Jedziemy tą drogą do Błażowej Dolnej i na szerokim rozjeździe skręcamy w lewo (na Kąkolówkę), po czym paręset metrów dalej skręcamy w prawo na mostek tj, pierwsza droga w prawo. Teraz czeka nas jeszcze cały długi podjazd na szczyt. Dopóki nie wjedziemy w las będziemy mieć do okoła wspaniałe widoki. Dalej będziemy jechać typowo leśną drogą która jest zakończona drogą szutrową (tutaj skręcamy w lewo). Czeka nas jeszcze kawałek dość stromego podjazdu i powinniśmy dotrzeć na szczyt z którego rozciągają się niezapomniane widoki na nawet kilkadziesiąt kilometrów w koło.
reklama

Komentarze (1)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Najłatwiejsza droga na szczyt Wilcze z ładnymi widokami podczas podjazdu
Stopień trudności: