Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]

Do akweduktu w Fojutowie

~15.44 km 1Planuję Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (1)

Przejechali

Nikt jeszcze nie przejechał tej trasy. Bądź pierwszy!
Wrażenia:
Stopień trudności:
Tym razem proponuję obejrzeć majstersztyk sztuki inżynieryjnej jakim niewątpliwie jest akwedukt w Fojutowie. Wyruszamy z zapory w Mylofie. Stojąc przodem do nurtu rzeki jedziemy w prawo. Po chwili na poprzecznym asfalcie łapiemy niebieski szlak rowerowy. Skręcamy w lewo. Trzymając się go dojeżdżamy do Rytla na drogę nr 22. Skręcamy tu w lewo i po przejechaniu przez most na Brdzie skręcamy w prawo w asfaltową drogę. Pojedziemy teraz bardzo ciekawym odcinkiem bo z prawej towarzyszyć nam będzie przez pewien czas rzeka Brda a po lewej jej wielki kanał. Cały czas poruszamy się niebieskim szlakiem rowerowym. Kiedy droga i szlak wyraźne zacznie się oddalać od kanału w kierunku miejscowości Lutom i Zapędowo my musimy trzymać się kanału dlatego pojedziemy dalej zielonym szlakiem pieszym. Kiedy dotrzemy do poprzecznego asfaltu skręcamy w lewo. Po pokonaniu mostu skręcamy w prawo (po około 100 metrach). Pojedziemy teraz typową leśną dróżką, która doprowadzi nas do Fojutowa (wyjedziemy przy akwedukcie). Jesteśmy u celu naszej wycieczki.
reklama

Komentarze

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.