Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Stilo - Łeba

~11.97 km 15Planuję 11Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (15)

Przejechali (11)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Wycieczkę proponuję rozpocząć w Osetniku, z którego niedaleko do latarni morskiej Stilo. Na dole jest parking i bar. Do samej latarni prowadzi czerwony szlak pieszy ale można też wjechać tam rowerem. Po obejrzeniu i zwiedzeniu latarni należy wrócić do parkingu i tam skręcić w prawo w czerwony szlak rowerowy oznaczony także jako międzynarodowy szlak rowerowy R10. Teraz wystarczy jechać cały czas tym szlakiem a dojedziemy do wschodniego skraju Jeziora Sarbsko. Jedziemy dalej północnym jego brzegiem. Szlak jest miejscami trudny i wąski ale jedzie się bardzo przyjemnie bo po lewej pobłyskuje tafla jeziora a dookoła otacza nas sosnowy las, który w gorące dni daje cień i ochłodę. Wyjedziemy w Łebie na ulicy Nadmorskiej. Tu przy kempingu Przymorze (po prawej) kończymy naszą wycieczkę. Wycieczkę można tez odbyć w przeciwnym kierunku. Łeba w sezonie jest tłumnie odwiedzana przez turystów. Ma to tę zaletę że łatwo tu o nocleg i coś do zjedzenia.
reklama

Komentarze (11)

Średnia ocena trasy: 2.7
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Ścieżką rowerową trudno nazwać ścieżkę Łeba - latarnia Stilo. Ja nazwałam to ścieżka wyczynowa! Dla osób jadących wyłącznie na rowerach górskich (mąż na takim jechał i tak wiele razy opony nie dały rady). Momentami OK - jedzie się po leśnej drodze, ale przeważnie piach. Zero jakiejkolwiek płyty betonowej. Jedyny plus - widoki!!!
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Do mojego komentarza chciałbym dodać, że ta wątpliwej przyjemności wycieczka miała miejsce 25.08.2017 r.
Stopień trudności:
Do mojego poprzedniego komentarza dodam, że ta pseudo wycieczka odbyła się 25.08.2017 r.
przejechałem: 2017-08-25
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Na przejażdżkę tym czymś, bo napewno nie jest to trasa rowerowa, wybraliśmy się z żoną i 7 letnią córką. Po wjechaniu od strony ul. Nadmorskiej w Łebie po kilku metrach pojawiła się piaskownica, która do samej latarni Stilo ciągnęła się z niewielkimi przerwami. Na krótko przed zatopionym statkiem, który notabene jest wystającą z wody rurą z poprzeczką, w niczym nie przypominającą statek, wjechaliśmy na plaże mając nadzieję, że przy samej wodzie będzie można jechać, ale nic z tego. Po drodze napotkaliśmy na wieczne błoto. Sama latarnia to też wielka porażka, najgorsza na jakuej byliśmy, a razem było ich siedem. Wracaliśmy przez Nowęcin nadrabiając 6 kilometrów. Oznaczenia tak super, że oczywiście pibłądziliśmy mając wydrukowany fragment mapy i GPS-a, w lasach jest dużo nigdzie nie zaznaczonych drużek, zresztą nie byliśmy sami. Oczywiście po drodze również nie brakowało piasku. Do Łeby wróciliśmy wkurzeni, do tego mór rower dosyć dobrej klasy i nowy zaczął przy pedałach strzelać jak z karabinu. Dodam, że nie jesteśmy jakimiś rowerowymi żółtodziobami jeżdżącymi tylko po asfaltowych drogach. Na tej niby trasie nawet momentami piechurą było ciężko, nie mówiąc o rowerach. Osobiście odradzam wogóle Łebę na przyjazd z rowerami jako rodzinną formę spędzania czasu. Ciągnęliśmy rowery przez całą Polskę żeby właściwie pojechać na wydmy. Wielce reklamowaną ścieżką przez Łebę jedzie się 15 mimut. Po drogach głównych za Łebą z dzieckiem nie mieliśmy odwagi jechać.
przejechałem: 2017-08-25
Wrażenia:
Stopień trudności:
Jechałam dzisiaj tą trasą (03.09.14r). Trasa z Łeby w kierunku latarni Stilo świetna. Ścieżki leśne ok jednak w drugiej części piachu dużo , a już sam wjazd na końcu trasy pod górkę moim rowerem wcale nie był łatwy.Powrót chciałam sobie skrócić i , niestety pobłądziłam. Mam nauczkę ; nie wybieraj się w trasę bez dobrej mapy. Jazda szosą to już nie to samo.Pewnie powrót plażą byłby ciekawszy i krótszy.Wyjechałam z Łeby o 14.45. a powrót dopiero ok.19.30. Nie było czasu na odpoczynek, chciałam wrócić przed zmierzchem
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Jechałam dzisiaj tą trasą (03.09.14r). Trasa z Łeby w kierunku latarni Stilo świetna. Ścieżki leśne ok jednak w drugiej części piachu dużo , a już sam wjazd na końcu trasy pod górkę moim rowerem wcale nie był łatwy.Powrót chciałam sobie skrócić i , niestety pobłądziłam. Mam nauczkę ; nie wybieraj się w trasę bez dobrej mapy. Pewnie powrót plażą byłby ciekawszy i krótszy
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Świetna trasa, głównie wiedzie leśnymi ścieżkami ale tylko momentami ciężko przebić się przez góry piachu :) W drodze powrotnej (plażą) obowiązkowo zobaczyć wrak statku zatopiony w morzu!
Stopień trudności:
Przy okazji polecam odwiedzić wrak statku "West Star" (dł. ponad 70 m)- wystają maszty ponad lustro wody, który widoczny jest z plaży 3km od Stilo w kierunku na Łebę.
Ja wybrałem się w przejażdżkę w nieco innej konfiguracji: Łeba > Latarnia Stilo > Lębork
Trasę przejechałem w obie strony... od Łeby do Stilo i z powrotem. Super widoki, zdecydowanie polecam. Na części trasy trzeba jechać po piasku co jest męczące.
Stopień trudności:
Trasa bardzo przyjemna i ciekawa. Miejscami bardzo ciasno, ale piękna okolica wszystko niweluje. Trasa jest prosta, więc poziom zaawansowania, nie będzie tu przeszkodą