Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Szczyrk - Lipowa

~14.55 km Planuję 1Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Szczyrk - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują

Nikt jeszcze nie planuje przejechać tej trasy. Bądź pierwszy!

Przejechali (1)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa wiedzie spokojnymi, wiejskimi terenami po bocznych drogach, toteż ruch nie jest duży. Trasa cały czas przebiega asfaltem i jest dosyć równa, a co najważniejsze niema na niej większych podjazdów. Zaczynamy w centrum Szczyrku, skąd kierujemy się na wschód, w dół drogi. Po przejechaniu około kilometra droga odbija w lewo, jednak my jedziemy prosto przez mostek na rzece. Mijamy kościół w Buczkowicach i dojeżdżamy do skrzyżowania, gdzie skręcamy w prawo. Jedziemy cały czas tą drogą. Jest ona dosyć kręta i wiedzie gdzieniegdzie pod górkę, jednak wkrótce trudności się kończą i droga zaczyna być przyjemna. Gdy dojedziemy do skrzyżowania w Godziszcze droga skręca ostro w lewo, a następnie przed kościołem w prawo. Od tego momentu możemy odpocząć, gdyż droga zaczyna lekko wieść w dół. Mijamy Kalną po lewej i Słotwinę po prawej stronie. Po kilku kilometrach przed nami ostry podjazd pod górę w Lipowej zakończony skrzyżowaniem, na którym skręcamy w prawo. Przed nami jeszcze tylko 2-3 kilometry do celu. Od tego momentu droga jedzie lekko pod górkę. Po kilku minutach osiągamy cel naszej wycieczki, czyli popularnie nazywany "Zimnik" - dolina przez którą przepływa Potok Malinowski. Jest to idealne miejsce na orzeźwienie, szczególnie w letnie, upalne dni.
reklama

Komentarze (1)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Przemiła spokojna trasa.
Stopień trudności: