Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Nad jezioro Orawskie

~44.94 km 5Planuję 2Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Żywiec - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (5)

Przejechali (2)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa jest typową trasą szosową, jednak trzeba się liczyć z licznymi podjazdami i zjazdami. Zaczynamy w centrum Żywca - na rynku. Jedziemy ulicą Piłsudskiego w kierunku południowym, dojeżdżając do ronda z ulicą Kopernika. Na nim skręcamy w kierunku przejścia granicznego ze Słowacją w Korbielowie. Trasa wiedzie tam cały czas się lekko wznosząc. Jednak jazda nią nie stanowi większego wysiłku fizycznego. Po drodze mijamy nowy most w Korbielowie, który został wybudowany i uruchomiony w 2009 roku. Jadąc warto zatrzymać się na chwilę w Koszarawie - znajdziemy tam zabytkową Karczmę, gdzie można na chwilę przycupnąć i odpocząć. Jazdę kontynuujemy tą samą drogą. Dojeżdżamy do granicy Polsko-Słowackiej w Korbielowie. Jeśli nie posiadamy dowodu osobistego musimy posiadać ważny paszport. Należy pamiętać też o odpowiednim wyposażeniu roweru, tj. światełkach, odblaskach itp - Słowacy są bardzo restrykcyjni jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Za granicą droga zaczyna wić się w dół. Po lewej pierwsze sklepy przygraniczne, gdzie można kupić coś do jedzenia, lub pamiątki. Jednak ceny są tam dosyć wyśrubowane - bardziej polecam kupować w głębi Słowacji. Po kilku kilometrach wjeżdżamy do Oravskiej Polhory, a następnie do Rabcy. Znajduje się tam zabytkowy słowacki kościół, który warto odwiedzić. Po kilku kilometrach droga skręca w prawo, jednak my odbijamy w lewą stronę. Przed nami widać już jezioro Orawskie. Osobiście wolę miejsca na zachodniej części jeziora, jednak aby się tam dostać trzeba dołożyć kilka kilometrów.
reklama

Komentarze (2)

Średnia ocena trasy: 2
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

trasa w miare łatwa poza przełęczą na której znajduje się granica spory ruch na drodze nie polecam
przejechałem: 2012-09-01
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Jak ktoś ma górala to polecam wjazd ok 8km (na początku świetny asfalt, przed szczytem trochę gorzej) na Magórkę (widoczna z daleka wierza TV)
Stopień trudności: