Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Przez Magdalenkę i Tarnawkę do Hadli Szklarskich

~33 km 9Planuję 5Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Magdalenka - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (9)

Przejechali (5)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Wycieczka w części biegnie drogami terenowymi więc rower szosowy jest tu raczej nie wskazany. Zaczynamy od wyjazdu w stronę Słociny. Pokonujemy cały asfaltowy podjazd przy czym nie jedziemy prosto na górze w miejscu gdzie po prawej stronie widać w dole cały Rzeszów, lecz jedziemy w lewo. Ten odcinek można również pokonać przez las znajdujący się na lewo od drogi na podjeździe. Dalej kierujemy się na Chmielnik, lecz tuż przed lasem na szczycie skręcamy w lewo w wąską asfaltową drogę. Ta idzie trochę płasko, później wznosi się lekko pod górkę i przy lesie skręca w lewo, ale my z tym miejscu z niej zjeżdżamy i jedziemy prosto drogą wzdłuż lasu. Od tego miejsca przez około 2 km poprowadzi nas czerwony szlak rowerowy, którym poprzez pola docieramy na Magdalenkę. Tutaj znajduje się zabytkowy kościółek i mamy wspaniały widok na równiny leżące między Rzeszowem, a Łańcutem. Drogą obok kościółka po kilkudziesięciu metrach docieramy do szutrówki i skręcamy na niej w prawo. Teraz kawałek jazdy szczytem, aż docieramy do zabudowań. Skręcamy w tym miejscu w drogą odchodzącą w lewo. Teraz czeka nas bardzo szybki i przyjemny szutrowy zjazd w stronę lasu. Następnie dalej jedziemy tą drogą wzdłuż lasu, aż dojeżdżamy do drogi asfaltowej i skręcamy w prawo. Tutaj czeka nas jeszcze kawałek jazdy pod górkę, a potem szybki asfaltowy zjazd gdzie prędkości spokojnie przekraczają 60 km/h. Na samym dole mijamy drogą idącą z prawej i kilkadziesiąt metrów dalej skręcamy w lewo. Przejeżdżamy obok kościoła w Zabratówce i droga kieruje nas lekko pod górkę. Mijamy drogę w prawo a na następnych dwóch kolejnych rozjazdach odbijamy w prawo i wjeżdżamy na bardzo przyjemną drogą szutrową idącą wzdłuż lasu i wchodzącą do niego. Tutaj drogi powinny nas prowadzić bez problemów przez las bardzo malowniczymi terenami wzdłuż leśnych zbiorników wodnych. W lesie miniemy też kapliczkę koło której jedziemy prosto. Następnie mijamy skręt w lewo i też jedziemy prosto pod stromą górkę. Na szczycie tej górki wyjeżdżamy z lasu i zjeżdżamy w rejon stawów w dolince. Obok znajduje się teren wypasu koni więc też można się zatrzymać na chwilkę. Kawałek dalej widać idealnie prostą szutrową drogę z prawej strony- nią właśnie jedziemy. Na rozjeździe skręcamy w lewo i zjeżdżamy ostatecznie do asfaltu w Tarnawce. Na tej drodze odbijamy w prawo i jedziemy do końca asfaltu gdzie skręcamy w drogę odchodzącą bardziej w prawo. Dalej szutrem dolinką wzdłuż rzeczki przejedziemy do Hadli Szklarskich wyjeżdżając w okolicach ośrodka wypoczynkowego. Celem naszej wycieczki jest znajdujący się niedaleko po lewej stronie (jadąc drogą dalej przez Hadle) zabytkowy pałac.
reklama

Komentarze (1)

Średnia ocena trasy: 4
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

super okolica
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności: