Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Dookoła Jeziora Żarnowieckiego

~34.41 km 10Planuję 4Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Nadole - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (10)

Przejechali (4)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Rozpoczynamy w nadmorskiej miejscowości Dębki. Jedziemy deptakiem na zachód czerwonym szlakiem rowerowym. Gdy ten szlak się rozdziela kierujemy się nim w lewo przez mostek na kanale białogórskim i wzdłuż Piaśnicy jedziemy szeroką, szutrową drogą do asfaltowej drogi nr 213. Ta szutrówka jest mocno piaszczysta i jedzie się nią dość ciężko. Na asfalcie skręcamy w prawo. Wzdłuż zachodniego brzegu Jeziora Żarnowieckiego biegnie droga z płyt betonowych (bardzo nierówna) i na nią się kierujemy skręcając w lewo. Jedziemy wzdłuż jeziora. Kiedy droga ta odbija w prawo w kierunku miejscowości Brzyno jedziemy lekko w lewo i kiepską drózką wyjeżdżamy na asfalt. Teraz w lewo do wsi Nadole. Można zatrzymać się tam i zwiedzić skansen. Potem dalej prosto do elektrowni szczytowo - pompowej. Kawałek za elektrownią skręcamy w lewo i jedziemy asfaltem (po prawej teren nigdy nie wybudowanej elektrowni atomowej). Kawałek dalej niewielka plaża (po lewej). W Lubkowie skręcamy w prawo w wyraźną, piaszczystą dróżkę, którą dojedziemy do poprzecznej wygodniejszej leśnej drogi oznaczonej jako czerwony szlak rowerowy. Jedziemy na niej w lewo i wyjeżdżamy w Żarowcu k/kościoła. Jedziemy tu w prawo. Tuż za kościołem w lewo, potem w prawo i znowu piaszczystą ścieżką (sytuacja trochę poprawia się w lesie) do poprzecznej asfaltowej drogi Odargowo - Dębki. Na niej w lewo do Dębków gdzie kończymy wycieczkę. Bez wątpienia warto zatrzymać się a Nadolu obejrzeć tamtejszy skansen, ciekawa jest też elektrownia wodna. Zaś w Żarnowcu trzeba koniecznie obejrzeć kościół, a w Dębkach iść na plażę i oczywiście się wykąpać.
reklama

Komentarze (5)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Nie przejechałem całej trasy czyli dookoła, ale większy jej fragment i szczerze polecam!
Stopień trudności:
warto, piękne krajobrazy
Stopień trudności:
Warto przejechać. "Ruiny" Żarnowca robią wrażenie.
Stopień trudności:
Jadąc kiedyś ze Świnoujścia na Hel zrobiłem takie oczko dookoła i zdecydowanie polecam :)
Fajne jest to jezioro. Będąc w pobliżu warto objechać je dookoła.
Stopień trudności: