Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Frombork - Braniewo

~21.49 km 6Planuję 3Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (6)

Przejechali (3)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Ta stosunkowo krótka wycieczka wiedzie drogami asfaltowymi ale też po betonowych płytach. Drogi asfaltowe są drogami o niewielkim natężeniu ruchu i przyzwoitej nawierzchni. Wyruszmy spod wzgórza katedralnego, które wcześniej obowiązkowo należy odwiedzić (jesteśmy w końcu w mieście Kopernika). Spod wzgórza jedziemy w lewo ulicą Kopernika, która wkrótce przechodzi w Braniewską. Rozpoczyna się podjazd (po lewej camping). Jedziemy dalej. Po pokonaniu mostu na rzece Baudzie skręcamy w polną dróżkę w lewo (jedziemy wzdłuż Baudy). Dróżka ta przejdzie z czasem w taką zbudowaną z płyt betonowych, która prowadzić będzie po koronie wału Zalewu Wiślanego. W ten sposób dojedziemy do miejscowości Różaniec. Jeśli zerkniemy do tyłu zobaczymy w oddali wzgórze katedralne we Fromborku. W tej wsi jedziemy w lewo i ponownie wałem dojedziemy do niewielkiej miejscowości położonej nad zalewem niedaleko granicy z Rosją (około 500 metrów). Znajduje się tam mały ale uroczy port. W Nowej Pasłęce skręcamy w prawo i asfaltem przez Klejnówko i Ułowo dojeżdżamy do Braniewa. Już z daleka na skraju miasteczka widać ciekawy kościół, przy którym można zjechać w lewo nad brzeg Pasłęki i ścieżką pojechać wzdłuż tej rzeki. Można też jechać dalej drogą którą przyjechaliśmy (ul. Świętokrzyska). Dalej należy skręcić w lewo w ul. Smutną i nad rzeką w prawo w ulicę Nadbrzeżną. Ta przejdzie w Wodną i na poprzecznej ulicy Hozjusza w prawo a potem w pierwszą w lewo. Jesteśmy na głównej ulicy Braniewa - Fromborskiej. Tu kończymy naszą wycieczkę. Co ciekawego na trasie? We Fromborku - wzgórze katedralne a na nim: katedra z XIV wieku, wieża Radziejowskiego z tarasem widokowym i planetarium, pałac biskupi i oczywiście wieża Mikołaja Kopernika, w Braniewie - bazylika p. w. św. Katarzyny, wieża bramna zamku biskupiego z XIII wieku, dawne Kolegium Jezuickie z XIV wieku. Poza tym ciekawe widoki na Zalew Wiślany między Fromborkiem a Nową Pasłeką.
reklama

Komentarze (2)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Czy twoją trasą nie pobiegnie tam Green Velo. O ile wiem prowadzi tam też szlak rowerowy R64
Stopień trudności:
Fajnie się jedzie wałem wzdłuż Zalewu Wiślanego a i do zwiedzania też jest sporo. Polecam!
Stopień trudności: