Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Zielona - Brynek

~23.11 km 3Planuję 2Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Kalety - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (3)

Przejechali (2)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Zaczynamy na śluzie w Zielonej (zalew na Małej Panwi). Stojąc przodem do zalewu jedziemy w lewo i po czym po chwili ponownie skręcamy w lewo w ulicę 30-lecia. Przejeżdżamy na wprost drogę nr 908 i dalej jedziemy prosto (ul. Paderewskiego - to już Miotek). Na wyraźnym zakręcie tej drogi w prawo (po prawej sklep spożywczy a po lewej charakterystyczna kapliczka) jedziemy w lewo w ulicę Dębową(szuter). Po chwili przejeżdżamy przez most na Małej Panwi i za nim w prawo. Teraz cały czas tą ulicą (nazwa od potężnych dębów rosnących wzdłuż drogi). Po wyjeździe na asfalt (przed linią kolejową skręcamy w lewo a potem w prawo (tunelem pod torami) i ul. księdza Rogowskiego do Placu Zjednoczenia. Tuż za nim w lewo w ulicę Mickiewicza. Wjeżdżamy do lasu i jadąc tą ulicę (w lesie przechodzi w szuter) dojedziemy najpierw do leśniczówki a za nią dwoma zakrętami w lewo i w prawo a potem przez las do Mikołeski (miejscowości otoczonej lasami). Tam droga szutrowa zmienia się w asfaltową (choć nie pierwszej młodości) i jadąc nią ponownie przez las dojedziemy do Boruszowic i Hanuska. Tam wyjedziemy na drogę nr 11 i skręcimy w prawo a po dwóch kilometrach w lewo. Dotrzemy w ten sposób do celu naszej wycieczki - zespołu parkowo - pałacowego w Brynku. Na trasie zobaczymy zalew na Małej Panwi i zespół pałacowo-parkowy Donnersmarcków w Kaletach-Zielonej oraz w Brynku, potężne dęby w Kaletach.
reklama

Komentarze (1)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Fajna trasa. Znad zalewu w lesie do pięknego zespołu pałacowego. Jest tam fajny ogród. Szczególnie atrakcyjny w maju.
Stopień trudności: