Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Rzeszów- Kolbuszowa

~38.79 km 7Planuję 4Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Rzeszów - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (7)

Przejechali (4)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa z Rzeszowa mająca na celu ominięcie najbardziej ruchomych dróg poza ich koniecznym minimum. Około 1/4 trasy idzie drogami szutrowymi, reszta to asfalt różnej jakości. Zaczynamy od skrzyżowania obok najsławniejszego pomnika w Rzeszowie;) i kierujemy się w kierunku Krakowa, jadąc kolejno przez Wiadukt Śląski, ul. Krakowską i drogą idącą obok Krakowskiej. Mijając zajezdnię autobusową skręcamy w prawo w ul. Ceramiczną. Po chwili zmienia się ona w szuter i prowadzi w stronę przejazdu pod torami. Następnie obok cmentarza i docieramy do skrzyżowania w Rudnej. Odbijamy w lewo i na końcu długiej prostej drogi skręcamy w prawo przez mostek i na następny rozjeździe w lewo (obok kościoła w Mrowli). T Teraz czeka nas kolejny długi odcinek asfaltem przez pola, który po kilku km doprowadza nas do centrum (pod kościół) w Bratkowicach. Na skrzyżowaniu dróg skręcamy w prawo i po około jednym kilometrze wjeżdżamy w las. Tutaj cały czas prowadzi nas szeroka droga z raczej ubogą ilością starego asfaltu przechodzącego w szuter. Mniej więcej po 4-5 km od wjechania do lasu po lewej stronie powinna się pojawić tabliczka o nazwie: "Do ujęcia wody" Wskaże nam ona drogę do stawów znajdujących się w Rezerwacie Zabłocie- jest to bardzo malownicze miejsce z ogromnymi stawami w środku lasu, które na pewno warto odwiedzić przejeżdżając tędy. Po tym zboczeniu z trasy wracam z powrotem na naszą leśną drogę i kontynuujemy jazdą nią na północ, aż w końcu wyjeżdżamy na skraju lasu w Porębach Kupieńskich. Odbijamy w lewo i drogą początkowo brzegiem lasu, a następnie przez pola dojeżdżamy do szerszego asfaltu w Przedbórzu. Skręcamy w prawo i ta droga doprowadzi nas już niemalże do centrum Kolbuszowej, jedynie już w mieście na małym rondzie skręcamy w prawo i wyjeżdżamy na Rynku w Kolbuszowej.
reklama

Komentarze (3)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Fajna trasa. W lesie jest kilka miejsc w których możemy usiąść i odpocząć, niezbyt trudna, nie ma większych podjazdów.
Stopień trudności:
Sporo lasów,spokój ,w sam raz na niedzielną wycieczkę.
Stopień trudności:
Spokojna trasa, po części lasami z daleka od ruchu samochodowego
Stopień trudności: