Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Bory Tucholskie

~44.85 km 79Planuję 29Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (79)

Przejechali (29)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Na wycieczkę wyruszamy z jedynego ronda w miejscowości Charzykowy. Po przejechaniu około 300 metrów skręcamy w prawo pod górkę (po prawej budynek szkoły). Ze szczytu wzniesienia roztacza się piękny widok na Charzykowy i Jezioro Charzykowskie. Zjeżdżamy do Chojniczek. Tam skręcamy na poprzecznej drodze w lewo i po chwili w prawo pod górkę (tu po prawej dawny dworek szlachecki i zabudowania folwarku). Jedziemy wąskim asfaltem do momentu aż po lewej zobaczymy stary cmentarz. Skręcamy tu w prawo i w dół do Jarcewa. Można tam obejrzeć kolejny dworek z parkiem (jest to teren prywatny dobrze więc zapytać o możliwość zwiedzenia). Wyjeżdżamy ponownie na wąski asfalt i jedziemy w prawo aż do linii kolejowej. Przejedziemy ją i zaraz skręcamy w lewo. Po chwili wjedziemy do lasu i jadąc fajnym asfaltem dojedziemy do Klosnowa. Tam po lewej znajduje się wyłuszczarnia nasion. Można podjechać i zobaczyć. W Klosnowie napotkamy zielony i niebieski szlaki rowerowe. My jedziemy niebieskim szutrową drogą przez park narodowy Bory Tucholskie. Przejeżdżając między jeziorami (niektórymi całkowicie niedostępne dla turystów) dojedziemy do miejscowości Drzewicz na drogę nr 236. Przed nami piękny widok na Jezioro Łąckie. Jedziemy tą drogą w lewo do Swornychgaci. Warto tam wstąpić do kościoła (po prawej - wyjaśniają tam ciekawą nazwę tej miejscowości). Można też zatrzymać się i coś przegryźć. Następnie jedziemy dalej tą drogą do miejscowości Chociński Młyn (po lewej ciekawa chata - dawny młyn). Tuz za tym domkiem skręcamy w lewo i jadąc cały czas prosto dojedziemy do Małych Swornychgaci. Przejedziemy groblą między jeziorami i asfaltem wzdłuż wschodniego brzegu Jeziora Charzykowskiego dojedziemy do punktu początkowego naszej wycieczki w Charzykowych.Na trasie napotkamy dworki szlacheckie, jeziora, piękne lasy parku narodowego, dobrze utrzymane szlaki rowerowe.
reklama

Komentarze (11)

Średnia ocena trasy: 4.3
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

zdecydowanie polecam dla rodzin z dziećmi i nie tylko
przejechałem: 2017-05-26
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Przy takim wietrze jak wczoraj, można się zmęczyć mimo ledwie paru poważniejszych przewyższeń. Poza tym piękne równe drogi rowerowe, punkty widokowe (trzeba lekko zboczyć z trasy) most zwodzony, plaże.
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Ładna, malownicza trasa, dużo lasów i super przygotowane ścieżki
przejechałem: 2015-11-13
Pogoda:
Wrażenia:
Świetna trasa. Większość prowadzi kaszubską marszrutą. Kilkudziesiecio metrowe deniwelacje terenu - Geologia polodowcowa. Polecam
Wrażenia:
Stopień trudności:
Kilka razy przejechałem całą i kawałki trasy,widoki niezapomniane,polecam
przejechałem: 2016-07-07
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
54km ze stacji benzynowej w Konarzynach gdzie zostawiliśmy bez problemu auto. Trasa łatwa, ale dosyć monotonna. Świetne ścieżki rowerowe.
przejechałem: 2016-08-14
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Znakomita trasa, przyjazne ścieżki pięknie wkomponowane w las...powtórka w lipcu ??
Stopień trudności:
Piękna trasa
Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa super. Piękne widoki w Borach. Fajne ścieżki rowerowe od Swornychgaci do Charzykowy - pozazdrościć. Uwaga do opisu trasy yacek. Start z Charzykowy nie rozpoczyna się z ronda lecz raczej skrzyżowania przypominającego rondo kawałek za kościołem.
polecam każdemu. Trasa jest niesamowicie ciekawa, szczególnie gdy jedziemy przez Bory Tucholskie. Te piękne jeziora , wspaniałe lasy naprawdę robią wrażenie!
Stopień trudności:
Ciekawa trasa z masą atrakcji, a przede wszystkim bardzo dobrym opisem i fotografiami :).