Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Dookoła Jeziora Charzykowskiego

~30.25 km 27Planuję 9Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Bachorze - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (27)

Przejechali (9)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Zaczynamy na rondzie w miejscowości Charzykowy leżącej u południowego brzegu Jeziora Charzykowskiego. Jest to typowa miejscowość wypoczynkowa, latem pełna turystów. Z jedynego w tej miejscowości ronda jedziemy asfaltem na północ w kierunku małej miejscowości Stary Młyn i dalej wzdłuż wschodniego brzegu tego jeziora. Właściwie cały czas jedziemy lasem, więc można się swobodnie zatrzymywać i schodzić nad brzeg jeziora. Za miejscowością Bachorze w prawo odbija leśna droga a na niej widoczna brama oznaczająca "Park Narodowy - Bory Tucholskie". Można tutaj pojechać w prawo. Dojedziemy do potężnego dębu Bartuś a tam należy pojechać w lewo szlakiem niebieskim i zielonym pieszym. Wyjedziemy w Małych Swornychgaciach. Jeżeli nie zdecydujemy się na przejazd przez Park Narodowy jedziemy dalej asfaltem, który doprowadzi nas do wspomnianej miejscowości. Następnie dalej między jeziorami a za nimi należy skręcić w lewo na zielony szlak rowerowy, któremu towarzyszy żółty szlak pieszy. Jadąc tym szlakiem pokonujemy najpierw rzeczkę Chocinę a potem Brdę i wyjeżdżamy na asfaltową drogę łączącą Konarzyny z Chojnicami. Skręcamy na niej w lewo w kierunku Chojnic a przy stacji benzynowej (po prawej) w lewo i asfaltem do miejsca startu. Tam kończymy naszą wycieczkę. Jedzie się rewelacyjnie. Ruch samochodowy jest niewielki (poza odcinkiem drogi Konarzyny - Chojnice gdzie ruch może być wzmożony). Piękne lasy, atrakcyjne jezioro gdzie możemy się wykąpać, w samych Charzykowych wzdłuż jeziora poprowadzona jest ścieżka rowerowa, którą warto się przejechać. Polecam!
reklama

Komentarze (3)

Średnia ocena trasy: 4
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Ok
przejechałem: 2015-08-02
Wrażenia:
Witam. W celu skrócenia jazdy ruchliwą i dziurawą trasą na Bytów, polecam skręcić za Wolnością w prawo, na szutrową drogę. Dojeżdżamy nią do Kopernicy, a dalej jedziemy do skrzyżowania z trasą już wyznaczoną na mapie. Pozdrawiam :)
Fajna jazda dookoła jeziora. A że jest ono spore to i wycieczka w sam raz na rodzinny wypad.
Stopień trudności: