Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Borne Sulinowo - Szczecinek

~27.28 km 1Planuję 4Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (1)

Przejechali (4)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Wycieczkę zaczynamy w miasteczku, które dopiero w latach 90tych ubiegłego wieku formalnie przeszło pod zwierzchnictwo polskie (wcześniej zarządzali tym obszarem Rosjanie). Ruszamy ze skrzyżowania ulic Niepodległości i Wojska Polskiego. Jedziemy w kierunku cmentarza poradzieckiego cały czas ulicą Wojska Polskiego (po lewej mijamy charakterystyczny cmentarz z charakterystycznym pomnikiem). około kilometra za cmentarzem rozjazd dróg. Jedziemy na nim prosto przez miejscowość Krągi do drogi nr 20. Na niej prosto około 6 kilometrów do miejscowości Jelenino. Tu w druga drogę asfaltową w lewo i jedziemy 5 km do miejscowości Mosina. Tam możemy pojechać tylko w prawo lub w lewo. Jedziemy w prawo i nigdzie nie skręcając po kolejnych 5 km dojeżdżamy do drogi nr 172 w Trzesiece. Skręcamy tam w prawo i po mniej więcej kilometrze jazdy tą drogą zjeżdżamy na ścieżkę prowadzącą wzdłuż linii brzegowej jeziora Trzesiecko. To promenada, którą dojedziemy do Zamku Książąt Pomorskich, gdzie nasza wycieczka dobiegnie końca. Szczególnie atrakcyjny jest ostatni fragment tej wycieczki już w samym Szczecinku. Jazda nadbrzeżną promenadą daje wiele satysfakcji. Z kolei jeśli pojedziemy prosto ulicą Kościuszki (droga nr 172 - po prawej ścieżka rowerowa) natkniemy się po lewej na potężny bunkier z czasów II wojny światowej. Zobaczyć też możemy najdłuższy w Europie tor do jazdy na nartach wodnych i oczywiście skorzystać jeśli mamy ochotę. Ciekawostkę stanowi też łańcuch, którym obwiedziony jest obelisk poświęcony żołnierzom polskim, zdobywcom Wału Pomorskiego. Pochodzi on z niemieckiego pancernika "Gneisenau" oraz pomnik poświęcony żołnierzom francuskim z armii napoleońskiej wracających w 1813 roku z Rosji. Fajna, niedługa wycieczka z wieloma atrakcjami i co równie ważne banalnie prosta nawigacyjnie. Polecam!
reklama

Komentarze (6)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Fajna niezbyt wymagająca, polecam.
Stopień trudności:
Fajna trasa przejechałem dwa razy zwłaszcza odcinek w Szczecinku przy jeziorze.
Fajna traska z widoczkami żeby "pokręcić".
Stopień trudności:
Najmniej interesujący jest odcinek drogi nr 20 ale w końcu to tylko kilka kilometrów. Borne jest ciekawym miastem, ale Szczecinek zdecydowanie fajniejszy. Polecam!
Stopień trudności:
Próbuj! I koniecznie jedź do Szczecinka. Po tym miasteczku trzeba pojeździć!
Byłem w Bornym Sulinowie w lecie 2008. Bardzo ciekawa okolica usytuowana nad jeziorem i wśród terenów leśnych. Poza tym interesujący opis trasy :). Może uda mi się i w przyszłym roku tam dotrzeć - trasę postaram się wypróbować.