Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Do Czudca przez Grochowiczną

~46.26 km 16Planuję 4Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Rzeszów - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (16)

Przejechali (4)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Zaczynamy na parkingu na Podpromiu i kierujemy się ścieżką rowerową wzdłuż Wisłoka do zapory i dalej prosto wzdłuż zalewu aż do końca ścieżki rowerowej. Tam wjeżdżamy na drogę asfaltową mijamy zajezdnię autobusową i skręcamy w pierwszą napotkaną drogę w lewo. Jedziemy nią do samego końca- przy ogrodzeniu oczyszczalni. Kierujemy się wydeptaną ścieżką wzdłuż ogrodzenia. Doprowadza nas ona do stromych schodów po zejściu z których skręcamy w lewo i jedziemy cały czas za drogą. Po prostym odcinku na skręcie odbijamy w lewo, przejeżdżamy przez zamknięty dla samochodów mostek i lekko pod góreczkę dojeżdżamy do głównej drogi i skręcamy w lewo. Przejeżdżamy nią tylko kilkadziesiąt metrów ponieważ zaraz odbijamy w pierwszy po drodze skręt w lewo. Jedziemy nim przez cały czas mijając po drodze zabytkowy kościół w Boguchwale. Docieramy znowu do głównej drogi , skręcamy w lewo i jedziemy nią do niedalekiego pawilonu handlowego. Drogą obok niego jedziemy cały czas prosto aż w okolice stacji kolejowej przed którą mamy skręt w lewo i jedziemy obok remizy straży ochotniczej. Następnie skręt w lewo, zjazd pod tory i za nim w lewo. Lekko pod górkę, przecinamy drogę asfaltową i jedziemy dalej prosto, kawałek drogą później ścieżką i ułożonymi betonowymi płytkami, aż do szutrowej drogi. Nią jedziemy dalej na wprost. Powinna nas doprowadzić do asfaltu w Lutoryżu. Tam w prawo i cały czas prosto, mijamy zajazd autobusowy i wjeżdżamy na szuter. Nim jedziemy cały czas aż na szczyt na Grochowicznej. Będąc na szczycie i mając za sobą podjazd skręcamy w prawo na czarny szlak, który doprowadzi nas do Czudca (po drodze świetne widoki). Jedziemy przez Czudec i parę km za nim przejeżdżamy przez Wisłok i zaraz za mostem skręcamy w lewo. Tu droga powinna nas prowadzić wzdłuż domków letniskowych i ścieżką wzdłuż ogrodzenia (po prawej mamy las) aż do Podzamcza. Wyjeżdżamy koło mostu gdzie można odbić w prawo pod górkę zobaczyć ruiny dawnej strażnicy. Droga przez Podzamcze doprowadzi nas do Wyżnego jedziemy dalej prosto, obok boiska pod górkę i skręcamy w lewo. Asfaltem do Babicy. Prosto do Lubeni ze skrętem w lewo (drogowskaz na Tyczyn) na mostek i znowu w lewo. Tą drogą prosto przez Siedliska i Budziwój. Skręcamy w Budziwoju w lewo przed szkołą. Tutaj po kolei w lewo i prawo i wjeżdżamy na ulicę Kwiatkowskiego, którą jedziemy aż pod zaporę w Rzeszowie. Wzdłuż Wisłoka trafiamy z powrotem w okolice Podpromia.
reklama

Komentarze (4)

Średnia ocena trasy: 4
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Bardzo ładna trasa z pięknymi widokami, ale trochę się pogubiliśmy w Wyżnej.
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
sądząc po zdjęciach Rzeszów jest ładny
Trasa bardzo mi się podobała. Fajne podjazdy i zjazdy, a do tego piękne widoczki. Polecam!
Stopień trudności:
Odcinki na asfalcie dość łatwe i przyjemne. Podjazd na Grochowiczną dość ciężki i zjazd czarnym szlakiem może by chwilami niebezpieczny dla niedoświadczonych, ale za to widoki podczas jazdy w terenie świetne:) jedne z najlepszych w okolicach Rzeszowa zwłaszcza podczas zjazdu do Czudca. W okolicach Rzeszowa jest to pozycja niemal obowiązkowa:)
Stopień trudności: