Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Dębki - Wejherowo

~46.98 km 8Planuję 8Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (8)

Przejechali (8)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Wycieczka, którą opiszę jest częścią mojego kilkudniowego pobytu na Kaszubach. Rozpoczyna się w Dębkach nad morzem (można a nawet trzeba zażyć tu kąpieli). Wyjeżdżamy z tej miejscowości jedyną drogą asfaltową na południe, w kierunku Odargowa. Mijamy tą miejscowość i jedziemy do poprzecznej drogi łączącej Krokową z Żarnowcem. Skręcamy na niej w lewo i po 1km w Goszczynie w prawo, w szutrową drogę do Jeldzina. Tam na asfalcie w lewo. Dojedziemy w ten sposób do południowego skraju Krokowej. Można tutaj pojechać w lewo aby obejrzeć piękny zespół parkowo-pałacowy. Ja jednak jadę w prawo i po 2km skręcam w lewo w ulicę Młyńską w Lisewie. Po lewej mijam młyn na Czarnej Wodzie (bardzo dobrze zachowany) i jadę dalej przez ładny las i pola do poprzecznej drogi asfaltowej. Panuje na niej spory ruch. Skręcam w prawo i po chwili ponownie w prawo w szutrówkę. Jadę przez Kłanino (tu przejeżdżam asfaltową drogę na wprost) do Połchówka (skrzyżowanie leśnych duktów z charakterystycznym kamieniowskazem)), gdzie najpierw jadę prosto a po 100 metrach skręcam w lewo. Teraz jadę przez piękny las dość wygodnym duktem. Wyjeżdżam w Mechowie na asfalt i jadę prosto. Po drodze po prawej Grota Mechowska (mała aczkolwiek bardzo ciekawa - warto tam zajrzeć). Po powrocie na szosę jadę w prawo aż do poprzecznej drogi, na której w lewo (po lewej restauracja) do skraju miejscowości Darżlubie. Tam w prawo w tył. Na drugim skrzyżowaniu leśnych duktów w lewo i na pierwszym w prawo. Dojechałem w ten sposób do ośrodka edukacyjnego "Muza". Jest tam zadaszona altana, ławeczki - bardzo fajne miejsce na odpoczynek. Las przez który jechałem to Puszcza Darżlubska - piękne miejsce na wypady rowerowe. Teraz drogą wzdłuż ośrodka i na drugim rozjeździe w lewo a po 2km w prawo. Teraz cały czas prosto i dojeżdżam do Wejherowa. Trasa wycieczki kończy się na Placu Jana Weyherta, z pomnikiem założyciela miasta, warto też obejrzeć barokowe kaplice Kalwarii Wejherowskiej (lepiej bez roweru). Bardzo polecam tą wycieczkę bo prowadzi pięknymi lasami, dróg asfaltowych jest niewiele a ruch na nich jest znikomy.
reklama

Komentarze (3)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Piękna trasa
gorąco polecam, warto
Stopień trudności:
Fantastycznie jedzie się przez Puszczę Darżlubską. Co za piękne lasy? Polecam każdemu!
Stopień trudności: