Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Szlak rowerowy im. Juliana Tuwima

~19.64 km 1Planuję 1Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Tomaszów Mazowiecki - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (1)

Przejechali (1)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Przebieg szlaku Szlak rowerowy im. Tuwima bierze początek na dworcy kolejowym w Tomaszowie Mazowieckim, a kończy się w miejscowości Zakościele. Pomiędzy tymi miejscowościami miniemy najstarsze osiedle w dolinie Pilicy - Inowłódz. Większość trasy wiedzie przez tereny Spalskiego Parku Krajobrazowego. Zaczynamy w Tomaszowie kierujemy się ulicą Spalską w kierunku Spały. Następnie Luboszewską i dojeżdżamy do miejscowości Luboszewy, następnie mijamy Nowy Glinnik oraz Glinnik II. Dalej jedziemy ciągle przed siebie przez Królową Wolę aż do Inowłodza, gdzie skręcamy w kierunku Zakościela gdzie kończymy trasę. Podłoże Trasa wiedzie asfaltowymi drogami mało uczęszczanymi przez samochody. Jedynie w okolicach miejscowości Nowy Glinnik natrafiamy na małe trudności związane z ok. 500 metrowym odcinkiem drogi prezydenckiej wyłożonej kostką brukową. Cała trasa oznaczona jest tabliczkami z symbolami - szlak niebieski. Atrakcje Za miejscowością Glinnik II skręcając w lewo na skrzyżowaniu Spała - Konewka możemy zboczyć ze szlaku, żeby zwiedzić poniemieckie schrony z okresu II wojny światowej. Mijając Królową Wolę po prawej stronie zobaczymy jedyną w Polsce czynna kopalnię wydobywającą halcedonit. W Inowłodzu natomiast zobaczymy ruiny zamku obronnego wybudowanego przez Kazimierza Wielkiego. Na końcu trasy zobaczyć można romański kościół Św. Idziego wybudowany na wzgórzu skąd rozciąga się malowniczy widok na Wzgórza Opoczyńskie, Równinę Piotrkowską i Dolinę Pilicy.
reklama

Komentarze (2)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

jadym
Prosta, rekreacyjna trasa w sam raz na weekendową, relaksującą przejażdżkę dla każdego!
Stopień trudności: