Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Do opuszczonego hotelu Tarka

~27.64 km 1Planuję 2Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Jaworzno - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (1)

Przejechali (2)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Dziś pokaże jak dojechać do słynnnego w naszych rejonach opuszczonego ośrodka wypoczynkowego Tarka. Wyjeżdżamy z centrum Jaworzna i kierujemy się na obwodnicę. Najłatwiej tam dojechać jadąc prosto na rondzie przy Urzędzie Miasta. Następnie przejedziemy obok stacji benzynowej, gdzie skręcimy w prawo ( tak jak główna droga ). Dojedziemy do świateł na skrzyżowaniu z obwodnicą, na których jedziemy prosto. Po chwili wjeżdżamy na Bory. Szukamy pierwszego skrzyżowania, na którym skręcamy w lewo. Droga trochę będzie się wić, aż w końcu zacznie się piąć pod górę. Przejedziemy przez mały wał, poczym wjedziemy na drogę szutrową. Gdy zobaczymy pierwsze zabudowania skręcamy w lewo i jedziemy w kierunku lasu. Gdy tylko się do niego zbliżymy, skręcamy w prawo, wzdłuż jego krawędzi. Droga ta zaprowadzi nas do asfaltówki lecącej na Byczynę. Na tej drodze skręcamy w lewo, poczym jedziemy około 2 km, aż do czasu, gdy nie napotkamy małego mostku po prawej stronie. Przejeżdżamy przez niego i jedziemy prosto. Na skrzyżowaniu skręcamy ponownie w prawo i wjeżdżamy w las. Przejeżdżamy nad autostradą, poczym, gdy ukaże się duża szutrowa droga, skręcamy w prawo. Jedziemy spory kawałek po lesie, aż nie wyjedziemy na drogę asfaltową, która skręcamy w prawo. Następnie znowu w prawo, tylko gdy ukaże się marnej jakości asfalt, zaraz przed mostem nad autostradą. Wjeżdżamy na nasz ośrodek. Tam warto pokręcić się po całym terenie, naprawdę, opuszczone budynki robią wrażenie. Do centrum wracamy przez Jeleń, czyli przejeżdżamy nad autostradą i jedziemy, aż nie dojedziemy do skrzyzowania z wysepką, na którym skręcamy w prawo, do góry. Trzymamy sie cały czas głównej drogi. Po przejechaniu przejazdu skręcamy w lewo. Tam już drogowskazy zaprowadzą nas do centrum, ponieważ trasa jest dobrze oznaczona i praktycznie prosta.
reklama

Komentarze (2)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Jak chce się gdzieś jechać, to może być i ta trasa :)
Stopień trudności:
Elegancka trasa, dokładny opis, ciekawe zdjęcia ;)