Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Świnoujście - Wapnica

~21.63 km 10Planuję 10Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Świnoujście - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (10)

Przejechali (10)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa zaczyna się na Warszowie, gdzie kierujemy się tak jak na latarnię, po czym skręcamy do lasu (przy wjeździe do lasu omijamy szlaban i widzimy na drzewie znak "R10". W lesie czyha na nas nie tylko żwirek ale również piasek, po deszczu również głębokie kałuże i błoto, kilka fajnych podjazdów, niekiedy koleiny oraz odcinek przy bazie wojskowej, gdzie możemy sobie pozwolić na wrzucenie największego blatu. Spotkamy również odcinek bardzo mocno pofałdowany, 2 - 4 metrowe strome wzniesienia i "prosta". Proponuję ten odcinek brać szybciej niż odcinki typowo płaskie. Później docieramy powoli do cywilizacji, przejeżdżamy przez Międzyzdroje, jedziemy ulicą na którym ruch samochodów jest wymarły (przejazd pod torami kolejowymi zamknięto dla samochodziarzy). Mamy okazję kupić coś na stacji benzynowej. Następnie jedziemy krótki kawałek również mocno opustoszałą "starą 3-ką" i laskiem do Wapnicy. Następnie, albo możecie jechać prosto, albo skręcić w lewo pod górę (oczywiście następnie będzie z góry, w nieco lepszej scenerii niż ponury asfalt). Po zjeździe skręcamy w prawo, następnie w lewo na szkołę w Wapnicy, odbijamy w prawo i po naszej lewej stronie ukazuje się jezioro. Polecam objechanie go dookoła (zgodnie z ruchem wskazówek zegara i zjazd po schodach lub zjazd przez Lubin - bez schodów, lub od strony przeciwnej - wnosimy rower po schodach lub zajeżdżamy od Lubina a później mamy fajny odcinek w dół - kilka schodów - takich jakie przyjdzie nam pokonać jeśli wybierzemy pierwszy "wariant"- jednak w większości można je ominąć bokiem). Wracać można oczywiście tę samą drogą (mamy wtedy na trasie 2 fajne zjazdy między Międzyzdrojami a Świnoujściem).
reklama

Komentarze (4)

Średnia ocena trasy: 4
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Przejechalem czesciowo czyli miedzyzdroje - swinoujscie przez las. Sympatyczna trasa. Troche gorek po bokach trasy jakby ktos chcial sie powspinac. Po drodze pozostalosci budowli wojskowych - garaze dla samochodow chyba. W wiekszosci dukt lesny plus plyty betonowe. Mnie sie podobalo. Wracalem droga asfaltowa.
przejechałem: 2015-07-14
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Sama trasa trochę nudna, ale widoki na jeziorko i Świnę wynagrodzą trud.
Stopień trudności:
Moim zdaniem super trasa. Cool:)
Stopień trudności:
Fajna traska na sobotnie wypady
Stopień trudności: